Sign in to follow this  
Helts_Pl

Pytania i odpowiedzi dla rekrutów

Recommended Posts

Helts_Pl    2

Z racji, że pojawia się dużo nowych wątków typu "Nowy gracz, kilka pytań" postanowiłem założyć o tym osobny temat.

Napiszę też kilka podstawowych porad dotyczących gry Heroes & Generals

1. Który kraj wybrać?

W grze do wyboru mamy 3 frakcje Niemców, Amerykę i Rosję, każda z nich ma swoje wady jak i zalety. Przedstawię wam teraz pokrótce najważniejsze plusy i minusy każdej z frakcji.

Niemcy - Ich bronie zadają duże obrażenia, kosztem utraty szybkostrzelności. Po tej stronie często można spotkać w miarę ogarniętych graczy, a co za tym idzie? Oczywiście częstsze zwycięstwa. :)
Ich pojazdy są jednymi z silniejszych w grze, czego o samolotach nie mogę powiedzieć.

Podobny obraz

Ameryka - Ich bronie bazują na szybkostrzelności, lecz zadają najmniejsze obrażenia. Niektóre z nich są godne polecenia. Po tej stronie niestety ciężko spotkać ogarniętą ekipę, co wiąże się z częstszymi porażkami. Ich pojazdy są miarę mocne, pojazdy do transportu piechoty są szybkie i mobilne, a czołgami da się coś zniszczyć, nie licząc wyjątków np. shermana M4A1. Samolotom nie mam nic do zarzucenia, są szybkie i posiadają sporo bomb (P-40 Warhawk) ;)

Znalezione obrazy dla zapytania heroes and generals USA

Rosja - Ich bronie nie zadają największych obrażeń ani nie mają największej szybkostrzelności, są po prostu po środku. Ich pistolety maszynowe posiadają duże magazynki (do 71 naboi bez przeładowania), które świetnie nadają się do przejmowania, czy bronienia punktów. Po stronie Rosji są w miarę ogarnięci gracze, lecz zdarzają się wyjątki. Ich pojazdy nie należą do najsłabszych, ale GAZ - 67 czyli podstawowy jeep do transportu nie posiada uzbrojenia, więc nie możemy się bronić np. podczas pościgu. Czołgi są mocne, zarówno jak i samoloty. Jako jedyni posiadają PTRD - 41 który w odpowiednich rękach może okazać się zabójczy.

Znalezione obrazy dla zapytania heroes and generals RUSSIA

2. Jak szybko zarabiać?

Jest to bardzo proste. Aby zarabiać więcej musisz być cały czas aktywny w bitwie, przejmować punkty, podnosić bronie, naprawiać pojazdy, leczyć rannych żołnierzy, nie używać drogiej broni i dużo zabijać.

Musisz pamiętać, też by nie odradzać się z autem jeśli jesteś blisko punktu wroga, modyfikować tylko najważniejsze elementy broni i nie używać granatów i innych wybuchowych rzeczy.

3. Skąd wziąć złoto?

Można je zakupić za prawdzie pieniądze, ale także za pierwszą bitwę dnia dostajemy 4 sztuki złota.

4. Warto przeszkolić swojego żołnierza np. na czołgistę, czy go kupić?

Według mnie lepiej go kupić, gdyż granie nim może nam się znudzić i co wtedy?

5. Czy warto bronić punktów?

Za zabicie przeciwnika który próbuje przejąć twój punk dostajemy 2x więcej doświadczenia, tak samo gdy zabijemy wrogiego broniącego. Są sytuacje w których musimy zdecydować jaką rolę będziemy w danej chwili pełnić, gdyż może to zadecydować o losach  bitwy.

6. Jak zmodyfikować broń i które modyfikacje są najważniejsze?

Każda z broni palnych posiada pięć elementów do zmodyfikowania amunicje, celownik, spust, sprężynę i lufę.

Zacznijmy od amunicji.

Podobny obraz

Według mnie jest to znacząca modyfikacja wpływająca na celność, zasięg i obrażenia broni. 

Każda z broni posiada cztery typy amunicji.

podstawowa (na przykładzie G43 - S.m.E. 7.92 ball). Jest to najsłabszy typ amunicji.

ulepszona (na przykładzie G43 - s.S. Patrone). Jest to ulepszona wersja podstawowej amunicji o większym zasięgu i obrażeniach, kosztem celności i stabilności.

snajperska (na przykładzie G43 - Anschusspatrone s.S) Doskonale nadaje się karabinów samopowtarzalnych lub powtarzalnych. Cechuje się wysoką celnością i zasięgiem prowadzonego ognia.

"przeciw pancerna" (na przykładzie G43 - S.m.K.Hart) Jest to amunicja która zadaje najwięcej obrażeń kosztem znacznej utraty zasięgu, celności i stabilności broni. Polecam ją tylko do przejmowania punktów i na bliską odległość, gdyż na walkę z większej odległości się nie nadaję.

Celownik

Znalezione obrazy dla zapytania heroes and generals g43 modyfikacje

Nie jest to jedna z kluczowych modyfikacji, poprawia on tylko celność. Niektóre z broni posiadają lunetę do zamontowania, która nie zmienia parametrów broni, ale daje nam przybliżenie. Niemcy posiadają przybliżenie 4x, Ameryka 2x, a Rosja 3,5x. Wydawało by się, że to niesprawiedliwe, ale tak nie jest ponieważ grając Ameryką z lunetą 2x możemy skuteczniej walczyć bliżej, a grając Niemcami z bliskiej odległości z lunetą 4x jest to mniej efektywne. Dodam jeszcze, że snajperzy posiadają lunety 8x.

Spust

W niektórych broniach może okazać się kluczowy. Zwiększa on szybkostrzelność broni zazwyczaj kosztem celności lub stabilności broni

Sprężyna 

Znalezione obrazy dla zapytania heroes and generals spring

Sprężyna także może okazać się ważna (zależy jakiej broni używamy) możemy kupić sprężynę która zmniejsza szybkostrzelność lub zwiększa, są również takie które zwiększają zasięg i obrażenia broni.

Jeśli preferujesz w szybkim ostrzale, a nie na celności wybierz lekką sprężynę, jeśli jest na odwrót wybierz tą cięższą.

Lufa

Znalezione obrazy dla zapytania heroes and generals barrel

Jest ona kluczowa w karabinach samopowtarzalnych lub powtarzalnych, znacznie zwiększa obrażenia i zasięg. W pistoletach maszynowych lub broni bocznej nie daje dużej różnicy i może okazać się zbędna. Jeśli chcesz ją kupić wybierz tą najdroższą, która najbardziej zwiększa obrażenia i zasięg broni.

Zostaje nam jeszcze kamuflaż.

Znalezione obrazy dla zapytania heroes and generals camouflage gun p08

Jeśli jesteś na początku swojej przygody z Heroes & Generals  nie zajmuj się nim, nadaje naszym bronią oryginalny wygląd i niekiedy nas bardziej kamufluje, ale to z pewnością nie jest kluczowy element.

Polecam wam próbować z różnymi modyfikacjami broni i dobrać tą która wam najbardziej pasuje. ^_^

7. Jak skutecznie walczyć z wrogiem?

Aby być skuteczny na polu walki musisz wypatrywać wroga, nie możesz przechodzić blisko punktu nieprzyjaciela nie oglądając się na boki, czy za siebie, gdyż wróg może siedzieć przyczajony w krzakach, a ty go nie zauważysz. Drugą sprawą jest nasłuchiwanie, gdy siedzisz w budynku nasłuchuj charakterystycznego tupania wtedy będziesz wiedział, że ktoś się do ciebie zbliża i będziesz przygotowany do walki!

Znalezione obrazy dla zapytania heroes and generals

Kolejna sprawa to strzelanie, nigdy nie strzelaj na oślep myśląc, że będziesz miał farta. Oczywiście możesz strzelać z biodra, ale tylko gdy jesteś naprawdę blisko wroga w innym wypadku jest to marnowanie amunicji. Pamiętaj też by nie narażać się na ostrzał gdy wiesz, że w pobliżu jest dużo przeciwników nie szarżuj na nich tylko przyczaj się gdzieś i rozpoznaj się w terenie, zaskocz ich od tyłu lub tam gdzie się ciebie nie spodziewają! Tym sposobem możesz efektywnie przejmować punkty wroga. I pamiętaj gdy biegniesz nigdy nie zwracaj na siebie uwagi, nie strzelaj po nic i nie gwiżdż blisko punktów wroga, łatwo cię wtedy wypatrzeć szczególnie snajperom!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ----------------------------

"Najpierw pomyślcie zanim coś zrobicie"  jest to najważniejsza porada, która nie jeden raz was na pewno uratuje!

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jeśli macie więcej pytaj to je zadawajcie!

Listę porad będę systematycznie uzupełniać! ^_^

Edited

solo1979    397

Dzięki za ogólny poradnik.

O co chodzi z tą "szybko szczelnością" ? Tego nie kumam.

Helts_Pl    2

Szybkostrzelność to liczba strzałów jaką dana broń palna może oddać w ciągu określonego czasu (najczęściej minuty)

Mówiąc prościej

Czym większa szybkostrzelność tym broń szybciej wyrzuca pociski i jest efektywniejsza podczas walki w budynkach, ale także trudniej ją opanować podczas serii.

Edited

solo1979    397
4 hours ago, Helts_Pl said:

Niemcy - Ich bronie zadają duże obrażenia, kosztem utraty szybkoszczelności

aaa.... szybkostrzelnosc! 3x napisales "szybkoszczelnosc" - pomyslalem ze smarownica mi przecieka i sie nie uszczelnia na czas

solo1979    397

Lepiej gdy młody tutaj na forum czegoś się nauczy niż ma później wstydzić się przed dziewczyną. Sam nie jedną lekcję od życia otrzymałem, a ponieważ jestem już w podeszłym wieku to uprawnia mnie to do przekazywania lekcji młodszemu pokoleniu. Nie ma w tym nic złego, ja też "miszczem" ortografii nie jestem.

edek:

-pomysł dobry, temat mógłby być przyklejony

Edited

runeXXX    1

Co do słabych graczy to nie tylko u amerykanów, wyniki kd 0/5, 0/10 to są chyba jakieś boty dodane przez RETO by było z kim grać, bo gdyby mi tak kiepsko szło dawno bym wywalił tą grę i nigdy do niej nie wracał :) Mój bratanek wcześniej grał na tym koncie i miał ogólne kd 800/1600, tyle że on grał mając 12 lat, jakby popatrzeć po wynikach innych graczy po bitwie i tak był lepszy od co najmniej połowy z nich xD 

Helts_Pl    2

@AmeliaEarhart

4 hours ago, AmeliaEarhart said:

Jutro może  cos napisze bo na początku mojej przygody z Heroesami też wiele rzeczy było dla mnie niezrozumiałych.

Każda pomoc jest cenna. :)

Edited

Badyl81    147
13 hours ago, Helts_Pl said:

3. Z kąt wziąć złoto?

Popraw jeszcze to.

runeXXX    1

Akurat szybkoszczelny karabin jest ważniejszy od weterana czy 11 rangi, bez tej szybkoszczelności ciężko jest zdobywać czy też bronić punktów, zwłaszcza gdy pół wrogiej drużyny ma jakieś automaty do walki w zwarciu (nie wspominając o łopatkach :) Jasne, można trzymać się na odległość, problem w tym że cała ta gra polega na przejmowaniu punktów, za to dostaje się najwięcej expa i kasy. No i patrząc ile trzeba grać na te 600k na weterana chyba lepiej kupić za gotówkę golda :P  

Badyl81    147
12 hours ago, b.j.blazkovitch said:

Rolka myszy zoomuje

O to to. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.