Ondrik7

Otázka - FPS

Recommended Posts

Ondrik7    0

Dobrý den,

mám menší problém se hrou. Když jdu do boje, tak mé fps jsou okolo 5-7. Grafiku mám sice na nejmenší, ale i na tu nejmenší jsem to dříve rozjel okolo 20 fps. Jednou jsem prostě hrál a dal jsem si s kamarádem další bitvu a když mě to do bitvy připojilo, měl jsem najednou 5 fps. Nepamatuji si zda tam byl nějaký update. OS mám Windows 8, dřív jsem měl 10, ale na té to později začalo blbnout.

Děkuji za odpověď.

Reed3r    0

Můžeš zkusit hrát menší mapy, kamoš se kterým to hraji má taky slabší sestavu tak si dokážu představit ty rage které zažíváš. Bohužel v této hře je optimalizace celkem špatná... :D 

ChrisTaylor    43

Ahoj,

možná by mi pomohlo znát všechny tvoje komponenty. Napiš prosím do startu

dxdiag

a spusť aplikaci, až se donačte, tak klikni na

Uložit všechny informace...

Potom log ulož a pošli mi ho sem. Pak bych z toho mohl vědět více.

Steinberger    8

No kdyby náhodou:

1) Zkus si zapnout/vypnout v rozšířeném nastavení True Fullscreen.

2) Na slabší mašině ti hodně pomůže v localsettings.ini doplnit tyhle dva řádky:

render.enable_ssao=false
render.enable_subsurface=false

No a pak už zbývá jen snižovat rozlišení.

Fegaris    1,732

Ono to jde trošku z kopce, co se optimalizace u RETO týče. Nejhorší mapa teď je Town, kde jsou FPS u většiny lidí menší o 10-25FPS. Každopádně, tak 2 roky zpětně, tak jsem na stejné mapě mýval 70-100fps, teď po těch updatech to je 20-30fps.

Edited

Rusted_pipes    26

Jojo, lidi chtej lepsi grafiku, vetsi mapy, efekty a dalsi picoviny ... kdyz to dostanou, tak pak brecej, ze jim klesly fps.

Steinberger    8

No snad to bude lepší. Ta nová testovací verze mi šlape stejně rychle jako kdysi a celkově se to tak netrhá a je to plynulý i při nízkých fps. Otázka je, jak to pak pojede naostro.

ChrisTaylor    43

Přesně tak, pokud hráči chtějí lepší grafiku, propracovanost i fyziku, tak to vždy bude stát výpočetní výkon navíc.

Optimalizace je samozřejmě další věc, ale se vším se musí počítat. Něco za něco.

metylester    2

To je pěkná hovadina, s těma HW nárokama. Mám grafiku, jejíž výkon se nevyužije, CPU je pravda někde kolem 80-90%, ale FPS kolem 70 (případně jeho kolísání od 30 po 140) nepovažuju za úspěch. HaG není graficky nijak krásná hra, dohlednost taky není kdovíjaká vzhledem ke kompresi vzdálených objektů, nevidim jedinej důvod, proč by měla bejt graficky náročná. Blbá optimalizace, to je všechno.

Fegaris    1,732
On 5. 12. 2016 at 11:49 AM, Rusted_pipes said:

Jojo, lidi chtej lepsi grafiku, vetsi mapy, efekty a dalsi picoviny ... kdyz to dostanou, tak pak brecej, ze jim klesly fps.

no to neni ani tak pravda, spíš se hodně blábolí o té optimalizaci, nesleduji moc českou část fora, jelikož se tu prd děje, ale většinou se mluví o optimalizaci a zlepšování FPS ;) 

Rusted_pipes    26
1 hour ago, JosefSvejk said:

Tak se mě někdo nedávno ptal na fps s grafikou GTX 1060. Měřil jsem to a měl jsem něco 30-40 fps.

údaj jen s gpu je na hovno. Řekni co máš za cpu, hádám, že nic moc, když máš 30 fps s takovou gpu.

ChrisTaylor    43

Bodejť by ne, i3 už ve valné většině případů už na hry nestačí. Dnes je základem i5, jinak už si v podstatě ani nezahraješ. Rozdíl ve 2 jádrech a 4 vláknech je oproti 4 jádrům a 4 vláknům hodně znát, v případě i3 a i5 ve výkonu klidně i o 1/2 až 2/3.

killer553    501

Jo i3 ma 2 a i5 ma 4 jadra.

Ale s hrou ako HnG by to nemalo mat problem.No snad bude dobra optimalizacia lebo aby to slapalo horsie ako BF1 je uz vrchol.

Steinberger    8

Tak to je masakr. :)

Jsem aktualizoval AMD ovladače grafiky na nový Crimson ReLive a nárůst výkonu o třetinu.

Mám starou vraždu Pentium G3250 3,2GHz, karta Radeon R7 240 1GB a jedu teď bez přetaktování grafárny na 30-48fps. Před tím jsem měl 25-35 s přetaktováním a 16-28 bez.

Rozlišení 1920x1080, kvalita objektů střední jinak vše na minimum.