thepierre1999

Porady/pomoc

Recommended Posts

W takim momencie napisz do Reto. Bo tu spolecznosc jedyne co Ci moze odpisac to "Beta". Modl sie tylko zeby Retosi Ci tak nie odpisali ;). Chociaz w takich sytuacjach odpisuja calkiem sensownie i staraja sie pomoc.

GLeBaTi    0

Samolot:

a) bombardowanie

Ja to robię tak, że przelatuje nad miejscem gdzie trwają walki, wypatruję potencjalny cel (przytrzymując prawy klawisz myszy), lecę dalej, ciągnę stery i wznoszę się w powietrze przy okazji zawracając (znacznie zmniejsza się w tedy prędkość), dodatkowo zmniejszam obroty silnika i lotem nurkowym masakruję cel. Później daję do pieca i lecę dalej.

Można też łatwiej i mniej celnie. Po prostu leć płasko i spuszczaj bomby. U mnie działa zasada spuszczania bomb wcześniej niż mi się wydaje. Kiedy myślę, że teraz będzie dobrze to już jest za późno. :)

Przydatna jest odznaka "bomby poszły". Użyteczna też może być mapa [M]. To czego my nie widzimy być może widzą nasi towarzysze na ziemi.

b) ostrzeliwanie celów naziemnych

Jeśli tylko mapa na to pozwala to zalecam lecieć nisko i płasko, można wtedy trafić nawet kilku piechurów przy jednym nalocie. Nie spodziewaj się sukcesów od razu.

c) Walka z myśliwcami

Najważniejsze to wypatrzeć wroga jako pierwszy i wsiąść mu na ogon. Po drugie musisz pamiętać o manewrowaniu silnikiem [w/s]. Dostosuj się do prędkości wroga, inaczej go wyprzedzisz i staniesz się celem. Pamiętaj, że sam też możesz tak robić. Powinieneś też manewrować góra dół, bo jest to cholernie wnerwiające dla ścigającego. I pamiętaj też, że najbardziej będziesz obrywał podczas skręcania/zawracania. Jesteś wtedy większym celem i przede wszystkim łatwiej jest wtedy sprzątnąć pilota.

d) Desant

Jak już skończyły Ci się bombki a twój samolot ledwo zipie lub też jest ostatnia szansa na pomoc drużynie po prostu wyskocz z samolotu [E]. Najlepiej nad celem. Z czasem nauczysz się na jakiej wysokości powinieneś wyskakiwać, tak aby spadochron [spacja] zdążył się otworzyć ale też by nie wisieć długo w powietrzu.

Można obrócić oś Y w opcjach.

Powodzenia!

GLeBaTi    0

Czołg:

a) wróg też ma czołgi

Nie podjeżdżaj zbyt blisko frontu. Posiedź chwilkę na tyłach, zapytaj towarzyszy gdzie czają się wrogie puszki, wypatruj i wal przez krzaki i drzewa a zobaczysz, że wróg nawet nie pojmie co się dzieje. Jak już rozwaliłeś kilka czołgów to pamiętaj, że oni wrócą i tym razem zapolują na ciebie. Warto jest wtedy zmienić pozycję. Staraj się flankować. Możesz też zostać skutecznym spawn camperem. :twisted:

Jeśli walczysz przeciwko niemieckim lekkim czołgom to nie musisz się ukrywać.

b) wróg ma samoloty

Chowaj się w lesie i często zmieniaj pozycję w celu zmylenia wroga. Czołg, który ciągle stoi prędzej czy później padnie.

c) piechota

W tej grze to wielki wrzód na tyłku czołgisty. Zmień amunicje na odłamkową [2]. Jeśli wróg nie ma samolotów to unikaj lasów. Na otwartej przestrzeni piechota wroga powinna zostać zmasakrowana przez twoich (powinna). Jeśli masz wsparcie piechoty to możesz siedzieć w czołgu i mieć w d*pie. Jeśli jesteś sam to powinieneś raz na jakiś czas się wychylić [kółko myszki w tył], niech trwa to mniej niż sekundę. Zerknij na tyły. Ważną rzeczą jest zmiana działka poprzez naciśnięcie [Q]. Możesz wypalić z działa, przełączyć na KM [Q] i walić w piechotę a w tym czasie działo się przeładuje (nasłuchuj kiedy).

d) ogólnie

Jeśli posiadasz w czołgu towarzysza to skieruj przód czołgu w miejsce, z którego wróg będzie próbował Cię oflankować. Możesz w ten sposób kontrolować dwa mosty. Jeśli nie zapewnisz towarzyszowi odpowiedniej rozrywki np. jeśli skierujesz go na ścianę lub drzewo to gość się znudzi i zostaniesz sam.

Pamiętaj, że czołgistów jest więcej niż czołgów więc jeśli nie ma potrzeby marnować kolejnych puszek to po prostu stwórz się na czołgu kolegi z drużyny i zasuwaj jako piechota.

Jeśli obsługujesz KM od środka to pamiętaj że możesz przybliżać widok (kółkiem w myszce). Jest jednak bug i nie można już oddalić widoku, w tym celu użyj "c" czyli zmianę pozycji.

Zapewne reszta forum uzupełni obie listy. Powodzenia!

Ale twoje się lepiej czyta (i jest mniej), z tego co wypisałeś robię conajmniej połowę tak jak należy :P więc dzięki za uzupełnienie braków.

GLeBaTi    0

Dzięki i nie ma za co. Jeśli jeszcze są jakieś niewiadome to chętnie pomogę. Reszta weteranów pewnie też. Miłej zabawy!

solo1979    397

To i ja podzielę się poradą :)

Niektórzy już to wiedzą, więc jest to dla tych co nie wiedzą jeszcze.

Naciskamy B - czyli lornetke, celujemy krzyżykiem lornetki na kampera, przełączamy na broń i naciskamy lewy przycisk myszy :)

W springfieldzie sprawdza się to, nie wiem jak w M1. Jak kamper jest daleko 300 - 400m to warto skorygować celownik spacją.

GLeBaTi    0

Trzeba było tego nie mówić. Teraz wszyscy będą walić jak snajperzy. Nie będzie można się nawet na sekundę zatrzymać. :cry:

Ja i z tym próbowałem, ale nie wychodziło, pewnie dlatego że cel się przemieścił.

Wy macie problem z celowaniem myszką? Jak ja celuje w czołgu na maksymalnym przybliżeniu i chcę troszeczkę przemieścić celownik, to mi przemieszcza za bardzo, a celownik porusza się jak po kratkach, próbowałem majstrować z czułością myszy, lecz i to nie pomaga (dam niższą niż domyślna, to celownik często nie chce się ruszyć, dam wyższą to przemieści się o 2-5 "kratek" przy delikatnych ruchach), bardzo to mi przeszkadza gdy chcę zabić Niemca z panzerfaust'em chowającym się za murkiem i tylko mu łepek widać. Możecie mi jakoś z tym pomóc? W innych grach działa płynnie i bez zarzutów.

GLeBaTi    0

Zauważyłem to dopiero dzisiaj gdy grałem snajperem i miałem naprawdę mały cel. Celownik przesuwał się punktowo czy jak to nazwałeś "jak po kratkach".

solo1979    397

Zauważcie panowie, że często jest tak jak się patrzy przez lunete to FPSy spadają i to mocno. To może być przyczyną.

Hikiman - celowanie lornetką to temat oklepany, nie wydaje mi się ,żeby nagle wszyscy zaczeli to wykorzystywać. Myślę ,że powinni to zmienić.

P40tiger    0

witam.Gram od niedawna i potrzebuję pomocy.Czasem dostaję "dowódcę" i nie wiem jak wyznaczyć oddziałowi cel do ataku? W jaki sposób zaznaczać cel, który oddział ma atakować?

Wybierasz lornetkę (B), celujesz krzyżykiem na punkt przykładowo C4, klikając lewy przycisk myszy (strzał) wydajesz rozkaz akaku, wciskając klawisz Q dajesz rozkaz obrony, możesz też wybierać ile osób ma atakować/bronić dany cel, a resztę lub kolejną część wysłać gdzie indziej. Możesz też nadawać rozkaz atku/obrony na otwartym terenie, np. oznaczyć wrogi czołg, który się schował a ty go zauważyłeś, dzięki temu twój team może zabrać się za ten czołg i go zniszczyć lub przepędzić.

Deyo    7

Mam pytanko. Najlepiej gdyby to mi potwierdzil sam admin ;) Czy gdy swojego piechura zaopatrzonego w snajperke, przemianuje na zwiadowce, to snajperka zostanie w jego ekwipunku? Pytam jako ze nie chcialbym stracic tych 180k kredytow przez jakis glupi blad w grze.

keewii    0

Nie zamieniaj żołdaka na zwiadowcę. Zwiadowca ma gorszy kamuflarz i mniejszy plecak. Pisaliśmy już o tym. Pozostaw go uzbrojonego w snajperkę i nie zmieniaj w zwiad, a jeżeli potrzebujesz alternatywnego żołnierza wyszkol jakiegoś od nowa. Jedyny minus jest taki, że startujesz do bitwy w normalnej drużynie. Więc jeżeli nie ma miejsca w jednostkach piechoty, nie można wbić do bitwy jako recon. Minus jak minus. Z drugiej strony jako piechota ze snajperką Masz w normalnym batalionie minimum 3x tyle odrodzeń co w druzynie snajperów.

sebek.zar    55

Jeśli zagrasz 3 bitwy od momentu wyboru czołgisty to będziesz miał możliwość powrotu. Jeśli po tym czasie nie zdecydujesz się to zostaniesz czołgistą i później już wyboru nie będzie.

sebek.zar    55

@deyo - nie możesz używać broni zakupionej dla piechoty tak żeby używał jej zwiadowca