staszek0071

Nowy poradnik dla początkujących

Recommended Posts

staszek0071    12

Jako że ostatni poradnik jest ciutkę przestarzały, pomyślałem że warto zrobić drugi.

FRAKCJE.

W grze występują 3 frakcje

-Stany Zjednoczone (US)

-Niemcy (GE)

- Związek Radziecki (SU)

USA

Sprawy organizacyjne:

- jest najstarsza frakcja razem z Niemcami

- Jest to frakcja gdzie najprawdopodobniej występuje najwięcej polskich klanów. Istnieją w niej takie klany jak: Wojsko Polskie, Bataliony Chłopskie, Armia Krajowa, PSZ 

- Gracze US są dość organięci, szczególnie podczas gier w trybie "wojna"

Bronie, wyposażenie, pojazdy.

Bronie USA mają najwyższą szybkostrzelnosć, kosztem obrażeń.

Startowa broń którą otrzymujemy to każdemu znany karabin samopowtarzalny M1 garand z magazynkiem na osiem naboi. Po odpowiednich modyfikacjach możemy z niego uczynić z niego zabójczą broń, która eliminuje przeciwników tylko dwoma celnymi strzałami. Praktyczna porada: m1 garand (podobnie jak innd bronie początkowe) jest najlepszy na średnie dystanse 100-200 m.

W grze znajdują się też takie spluwy jak legendarny thompson, Karabin maszynowy Bar... Oraz Bazooka! Szczegóły tych broni opiszę w innym temacie

Pojazdy tej frakcji są najszybsze w całej grze. Możemy znaleźć tutaj sławne amerykańskie pojazdy takie jak ciężarówki 4x4, bardzo szybkie motocykle i dobrze uzbrojone oraz opancerzone pojazdy przeznaczone do transportu żołnierzy wprost na pole walki. Z czołgami jest ciężej niemniej pierwszy, początkowy czołg jest najlepszy od innych początkowych czołgów. Czołgi Stanów Zjednoczonych nie należą do najgorszych i znajdzie się tam kilka perełek takich jak: chaffe z zabójczą armatą 75mm, dobry niszczyciel m10, hellcat oraz czołg ciężki Pershing. Znajdą sie też niestety takie gnioty jak m3 lee lub m4 sherman.

Samoloty tej frakcji są bardzo dobre w szcególności amerykański ciężki myśliwiec P38 lighting - najlepszy samolot w tej grze. Usa ma również niezłych spadochroniarzy - kluczowych jeśli chcemy szybko wygrać bitwę.

Niestety nie moge powiedziec dużo dobrych rzeczy o snajperach- ich początkowe celowniki są najgorsze (przybliżenie 2.2x), a karabin jest słaby w porównianiu z radzieckim mosinem lub niemieckim Kar98k. Nie mówię jednak że jest to postać w US kompletnie nie grywalna, jednak jest tutaj dość cieżko szczególnie na początku.

Podsumując, USA jest frakcją głównie nastawioną na ofensywe.

Niemcy

-można znaleźć polskie klany jak np. Psy wojny

-gracze kiedyś byli  ogarnięci, obecnie jest trochę gorzej  jednak pokazują swoją najlepszą twarz podczas wojny

Niemieckie bronie zadają najwieksze obrażenia kosztem szybkostrzelności.

Na początek dostajemy g43- potężny karabin z magazynkiem na 10 naboi. Można go ulepszyć zeby bral wszystkich na 2 hity.

Wśród niemieckich broni możemy znaleźć takie perełki jak mp40, mg34, stg44 oraz zabójcze bronie takie jak Panzerbüsche. W innych frakcjach Stg 44 jest powszechnym powodem do zazdrości :D

Jeśli chodzi o pojazdy, to frakcja niemiecka ma bardzo powolne, ale dobrze opancerzone pojazdy. Znajdziemy w tej grze takie perełki niemieckiego inżynierstwa jak motocykl z "wózkiem" dla drugiej osoby.

Czolgi tej frakcji są świetne, jednak brakuje im szybkości - często zostają pokonywane w starciu na bliskich odległościach- z powodu małej manewrowości.Niemcy mają też dobrych snajperów z świetnym celownikiem 4x.  Samoloty mają średnie, nie nadają się do wsparcia piechoty, dają radę jednak w walkach powietrznych.  Ich mocną stroną nie są też spadochroniarze- brakuje im szybkostrzelności, jednak mozna kupic  fg 42 - jest to wyśmienita broń mocna i celna oraz szybkostrzelna. Początki spadochroniarza tutaj są niestety trudne.

Podsumując, Niemcy to frakcja stworzona do defensywy.

Rosja

- spotkamy w tej frakcji polaków ale nie znajdziemy żadnego aktywnego klanu. Fakt, klany istnieją takie jak np. LWP lub gwardia ludowa jednak nie są to klany aktywne

-gracze są słabo rozgarnięci

Rosjanie mają na początek karabin svt40- mocny karabin z szybko wymienialnym karabinem na 10 naboi

Cała frakcja rosyjska jest generalnie po środku. Czołgi są w miarę mobilne i w miarę szybkie podobnie jak samoloty. Ich pistolety maszynowe są zaliczane do najlepszych z powodu dużych magazynków (aż 71 nabojowych) w ppsh oraz ppd. Jako jedyni mają- samopowtarzalny karabin przeciw pamcerny- trudna w opanowanie broń, o niskiej stabilności, jednak w odpowiednich rękach zabójcza.

Podsumując, SU to frakcja stojąca po środku innych, dobra do defensywy i ofensywy.

Edited

Rajan233    15

siemka spoko poradnik, jedno ale tylko jedyny Polski aktywny kaln po ge jest tutaj 145.239.200.49:50121 (ts3) [ST] + 1st jagers może tam być paru polaków jednak to anglojęzyczny klan.

Co do Psów Wojny nie mam pojęcia co się dzieje szynkzawinklem czyli ts dawno padł 

Edited

staszek0071    12
52 minutes ago, Rajan233 said:

siemka spoko poradnik, jedno ale tylko jedyny Polski aktywny kaln po ge jest tutaj 145.239.200.49:50121 (ts3) [ST] + 1st jagers może tam być paru polaków jednak to anglojęzyczny klan.

Co do Psów Wojny nie mam pojęcia co się dzieje szynkzawinklem czyli ts dawno padł 

Dzięki. Wiesz moze jak dodaje sie zdjecia do artykułu? Wzbogaciło by to kolejne poradniki

Rajan233    15

TDjH6zd.png

link tam wklejasz np z imgr lub discorda 

Edited

MrBigD7    2

Cześć wszystkim, piszę tutaj bo widzę, że w tym dziale ktoś w miarę na bieżąco odpisuje, mógłby mi ktoś pomóc i wytłumaczyć na jakiej zasadzie działa rozstawienie ciężarówki?w niektórych bitwach nie mogę jej wybrać wcale w niektórych mogę rozstawić ją raz potem już nie mogę wybrać, a w niektórych mogę rozstawiać mobilnie do końca bitwy,od czego to zależy? Będę bardzo wdzięczny za pomoc 😊

Rajan233    15

1. Zasoby muszą być w bitwie (nazywane są APC)

2. Jeśli grasz wojne to gracze decydują czy do danej bitwy wyślą np ten rodzaj At (Assalut Team). APC jest najważniejszym at w grze jest go bardzo trudno zdobyć (bardzo długa droga expienia)

3. Jeśli jakikolwiek wrogi gracz zobaczy APC jest ono odrazu blokowane (znika ale do puki się nie zlikwiduje spottera) potem można dalej go używać

4. na mapie możesz je wystawiać tylko w pierwszej godzinie wojny jeśli chodzi o Ge inaczej wszystkie zasoby znikają bo gracze wszystkie je wystawiają 

Edited

MrBigD7    2

Dzięki wielkie za wytłumaczenie,a jak jest z zarobkiem funduszy wojennych?tylko za wygrane bitwy czy jeśli uczestniczę w wojnie i moja frakcja ją wygra również się zarabia?

Rajan233    15

WF zarabiasz jeśli zasoby zabijają zasoby nic więcej. Tabelka przedstawia ile dostajesz standardowo a ile z weteranem czyli +75%

natomiast do exp na postacie lub postać liczy się wszystko co TWOJE AT zrobią w bitwę 

Up5sQHC.png

Edited

MrBigD7    2

Siema 😊 czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest ze sprzętem na swoich żołnierzach?😊 Mianowicie jeśli np będę miał dwóch żołnierzy z 12 rangą i na obydwu wojakach odblokowaną jakaś broń to czy przed bitwą będę mógł dowolnie przekładać ją przez magazyn wyposażenia między nimi? Np jeśli mam bronie których nie używam expie powiedzmy kolejnego piechura do 12 rangi odblokowuje dana broń i zamiast ją kupować ponownie mogę wysłać ją z tego głównego żołnierza i w razie potrzeby ją wrócić do niego?Chodzi mi o to np że expie sobie kilku piechociarzy i sprzęt który mam na nich odblokowany przydzielam i w bitwie np tylko zmieniam według sytuacji żołdaka z pasującą mi na daną chwilę bronią?czy da się tak?czy na takiej zasadzie działa magazyn wyposażenia? Dziękuję za wszelką poradę i pozdrawiam 😊

7 hours ago, MrBigD7 said:

Siema 😊 czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to jest ze sprzętem na swoich żołnierzach?😊 Mianowicie jeśli np będę miał dwóch żołnierzy z 12 rangą i na obydwu wojakach odblokowaną jakaś broń to czy przed bitwą będę mógł dowolnie przekładać ją przez magazyn wyposażenia między nimi? Np jeśli mam bronie których nie używam expie powiedzmy kolejnego piechura do 12 rangi odblokowuje dana broń i zamiast ją kupować ponownie mogę wysłać ją z tego głównego żołnierza i w razie potrzeby ją wrócić do niego?Chodzi mi o to np że expie sobie kilku piechociarzy i sprzęt który mam na nich odblokowany przydzielam i w bitwie np tylko zmieniam według sytuacji żołdaka z pasującą mi na daną chwilę bronią?czy da się tak?czy na takiej zasadzie działa magazyn wyposażenia? Dziękuję za wszelką poradę i pozdrawiam 😊

Nie. Wyposażenie trafia do magazynu tylko i wyłącznie kiedy awansujesz żołnierza na generała. Nie da się tego cofnąć a generałem można grać tylko na mapie rts.

Adamez1k    0

Siema zacząlem grac w ta gierke niedawno poszedlem juz troche w ruskich lubie grac piechota i czasami czolgami i teraz mam pytanie co najlepiej kupowac i na co zbierac kredyty ? Jako czlogista jakie 4 czolgi kupic zeby zapelnic sloty jak narazie kupilem tylko T-26 Model 1933 zeby nie wozic sie tym podstawowym i na jakie teraz zbierac najlepiej? Jako piechur chce miec takiego ala snajpera ale bez przesady nie, zeby byl taki jak zwiadowca tylko jakby lzejszy , chce zmodyfikowac i ulepszyc bron podstawową i dolozyc do niej lunete i pytanie czy warto, moze lepiej bylo by pozbierac na jakas lepsza i w niej dolozyc lunete.Chce tez miec klase typowego goscia do wjazdow i przejmowania terytorium i ktora bron bedzie najlepsza pod tego typu rzeczy i najbadziej op oraz w jaki soposob ja ulepszyc ? Nastepne pytanie co najlepiej sobie umieszczac w slotach u piechura snajpera i piechura do przejmowania terenu,jakie odznaki, auta itp. ?  Oczywiscie caly sprzet od sowietow bo nie chce zmieniac teraz frakcji na niemiecka lub amerykanska

8 hours ago, Adamez1k said:

Siema zacząlem grac w ta gierke niedawno poszedlem juz troche w ruskich lubie grac piechota i czasami czolgami i teraz mam pytanie co najlepiej kupowac i na co zbierac kredyty ? Jako czlogista jakie 4 czolgi kupic zeby zapelnic sloty jak narazie kupilem tylko T-26 Model 1933 zeby nie wozic sie tym podstawowym i na jakie teraz zbierac najlepiej? Jako piechur chce miec takiego ala snajpera ale bez przesady nie, zeby byl taki jak zwiadowca tylko jakby lzejszy , chce zmodyfikowac i ulepszyc bron podstawową i dolozyc do niej lunete i pytanie czy warto, moze lepiej bylo by pozbierac na jakas lepsza i w niej dolozyc lunete.Chce tez miec klase typowego goscia do wjazdow i przejmowania terytorium i ktora bron bedzie najlepsza pod tego typu rzeczy i najbadziej op oraz w jaki soposob ja ulepszyc ? Nastepne pytanie co najlepiej sobie umieszczac w slotach u piechura snajpera i piechura do przejmowania terenu,jakie odznaki, auta itp. ?  Oczywiscie caly sprzet od sowietow bo nie chce zmieniac teraz frakcji na niemiecka lub amerykanska

Od grania czołgami możesz przedwcześnie osiwieć także się nie wypowiem.

Luneta zwykłego piechociarza ma 1.9x powiększenia więc imo nie warto. Recon ma do wyboru 1.9x, 4x i 8x.

4x jest optymalna, ze względu na rozrzut przy większych odległościach gdzie 8x miała by sens i tak możesz trafiać tylko na farcie więc sensu nie ma :P

Do szturmowania na otwartym terenie avs a w budynkach ppsh41. Avs wymaga szybkiego przeładowania, poza tym możesz eksperymentować z odznakami bo to nic nie kosztuje.

Pojazdy jakie tam chcesz, progresja xp jest na tyle powolna że i tak pewnie z nudów kupisz wszystkie.