ChrisTaylor

Members - Veterans
 • Content count

  590
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ChrisTaylor

 1. ChrisTaylor

  optimalizácia hry

  Heroes & Generals je známo svojí „optimalizací“, s tím v podstatě nic neuděláš.
 2. ChrisTaylor

  Fav loadouty

  U mě nelze říct, jaký byl pro mě nejoblíbenější, vždy záleželo na situaci jednotlivé hry – pak jsem se rozhodoval, jaká kombinace je nejvhodnější. Pokud mám ale nějaký vyzdvihnout, tak jednoznačně: Primární zbraň – M1919 Protitankové granáty – No. 74 (Sticky Bomb) Stužka – Fast Reload V podstatě univerzální pro každou situaci, což bylo pro mě největší plus.
 3. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Vzhledem k tomu, že je otevřen testovací server, jsem se rozhodl po půl roce vyzkoušet, co Reto-Moto vytvořilo. Jedním slovem – katastrofa. Model poškození je absurdní, je to jakási kopie modelu poškození War Thunderu, k tomu ještě nefunkční. Dříve, se dá říct, bylo zničit obrněné vozidlo příliš jednoduché, nyní příliš složité. To už jen dokazuje fakt, kdy jsem 4 raketami z Bazooky M9A1 nebyl schopen zničit T-34/85 zepředu. Zřejmě to je tím, že ve hře pořád není implementováno chování jednotlivých druhů munice, jinak si to nedovedu vysvětlit. HE munice taktéž funguje zajímavě, spíše věci odhazuje, než poškozuje. Co se týče zpětného rázu a chování zbraní, to mi přijde takové divné, nesedí mi. Možná bych to tolik nepocítil, kdyby nepřidali ty značky oznamující detekci zásahu, které vám překryjí mířidla. Jsem rád, že hru již aktivně nehraji, nemá to cenu.
 4. ChrisTaylor

  Existuje tu este niekdo??

  Největší problém celé hry je v lživém tvrzení vývojářů, že naslouchají komunitě. Spousta hráčů zde na fóru přispěla skvělými nápady, jak hru vylepšit/upravit/opravit a jiné, jenomže pokud budou tuto zpětnou vazbu neustále ignorovat a půjdou si svojí vlastní cestou, tak kvalita hry půjde jen a jen dolů, což lze samozřejmě vidět.
 5. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Vzhledem k novému systému poškození to není ani překvapení, kdo by měl chuť zkoušet ten špatný vtip.
 6. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Trvá jim to jak výstavba dálnic u nás v ČR.
 7. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Směřuji tuto otázku na někoho, kdo ještě hraje – jak jsou na tom ty nové stíhače tanků, dá se s nimi jakž takž hrát pro těžkým tankům? Anebo to je opět totální propadák?
 8. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Tak jsem se dočetl, že Reto-Moto propustilo 18 svých zaměstnanců, jsou tedy nyní na početním stavu 21 lidí. Co si myslíte, byl to dobrý, či špatný krok? Já už osobně moc nadějí nemám, že by to něčemu pomohlo, i když se dá říct, že opuštění systému Squad 2.0 byla za poslední dobu jediná lehce pozitivní věc, tak uvidíme, zda bude více takových „pozitivních“ kroků. Jinak nejhorší mi na tom přijde propustit těch 18 lidí v tuto dobu, měsíc před Vánoci – mohli alespoň s tím chvíli počkat, z mého pohledu je to neuctivé.
 9. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Nevím, jak vám, ale mně se tato kamufláž, ze všech dostupných pro Německo, líbí nejvíce, a proto ji mám na všech charakterech, na kterých ji můžu mít.
 10. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Zrovna dnes jsem se na toto video koukal a jen to dokazuje, že si Reto-Moto moc ze zpětné vazby hráčů nevzalo. Jak jsem psal, absolutně nechápu, proč nepřidali více typů munice. Vzhledem k nové systému poškození je výběr mezi AP, APCR a HE k smíchu. AP munice je více druhů s odlišnými vlastnostmi, to je nezajímalo, taktéž se neobtěžovali přidat HEAT, na jejímž principu fungují anti-tankové granáty a raketomety. Říkám si, jestli to není špatný vtip. Taktéž bych čekal možnost si vybrat, kolik a jakou munici si chci do bitvy vzít, v podstatě jako např. ve War Thunderu.
 11. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Možná i přidají, viz: Pokud se nemýlím, tak na těch 2. úrovně pracují (https://trello.com/b/Zcq44t2R/heroes-generals-development-overview), takže se možná hra dočká i těch 3 úrovně.
 12. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Máš pravdu, teď je to v podstatě o tom udělat ze druhého tanku „cedník“. K večeru jsem si pustil nějaká videa o aktualizaci, kde to je krásně vidět. Jinak samozřejmě, že by to chtělo posádku - hráč na místo velitele, zbytek posádky osadit boty, to už by to mělo nějaký ten smysl. Vozidlo bez posádky je jinak k ničemu. Ale myslíš si, že Reto-Moto o něčem takovém uvažovat bude? Nebude, názor komunity je přece nezajímá. A pak by se jistě našli tací, kterým by takový model poškození vadil, např. T-70 by byla celkem v nevýhodě, když má jen 2 členy posádky, což by byla záminka pro fanatické hráče.
 13. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Třeba takový Panther mající kanón KwK 42 L/70 používal APCBC-HE-T munici. Ono většinou se označuje jen jako AP, ale to lze spíše označit za obecný/souhrnný název. O tomto pojednává celkem povedený článek: https://www.fronta.cz/typy-munice-uzivane-obrnenou-technikou. A jak koukám, tak se o ti řešilo i zde: Jednoduše řečeno, celkem mě zklamalo, že když už si dali tu práci s reálnějším modelem poškození, tak s municí neudělali prakticky nic, takže opět jen kus práce.
 14. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Pořád jsou ve hře jen tři typu munice - AP, APCR a HE? Pokud ano, tak je to vtip. Čekal bych s tou aktualizací více druhů klasické AP munice - APC, APCB, APCBC či APHE, nebo i další typy, jako např. HEAT, když už se snažili přepracovat systém poškození vozidel.
 15. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Ještě předtím, než jsem hru na začátku července odinstaloval, mi přišlo nejefektivnější střílet na motor vozidla, avšak nevím, zda je tomu pořád tak, další dění už jsem od té doby nesledoval. To mi většinou stačily ± 2 rány pro zničení daného vozidla.
 16. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Battlefield ho tuším nazývá „Conquest“. Tento typ zápasů využívají i ostatní hry, ale tam spíše záleží, jak to vývojáři pojmou, takže v jiných hrách je tento mód i celkem zábava. Já nejspíš také, ale nejspíš si počkám až na open betu či release. Jinak, co se týče Heroes & Generals, to je jednoznačně veliké plus, že se jakž takž drží té historické přesnosti, kort v dnešní době. Jenomže pak je zde spousta jiných faktorů, které hru vyloženě kazí, ale Reto Moto to je jedno, i přes to, že je na to upozorňuje komunita, ale to je jak než jinak velmi známá písnička. Ostatně kvůli některým těm faktorům jsem hru přece odinstaloval.
 17. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Když musí být známé hry politicky korektní, tak jak to asi dopadne, viz:
 18. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Dnes jsem si zakoupil Tannenberg a rozhodně nelituji. Jako voják máte na výběr pouze opakovací pušky (bez optických zaměřovačů), pistole, revolvery a případně granáty, jediné automatické zbraně jsou kulomety, které jsou navíc statické. Někdo by si možná řekl, že to je málo, ale dle mě to úplně stačí, díky čemuž má hra od těch jiných odlišně potěšující atmosféru. Za mě jednoznačně dobrý počin ze strany vývojářů a hru můžu vřele doporučit, pokud vám nevadí první světová válka.
 19. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Ty nejspíš vůbec, s kým by bojovali v RTS? S nikým. Samozřejmě, že by mohli udělat i válku v Tichomoří, jenže to by dopadlo špatně - za Američany i Sověty hraje málo lidí oproti Německu, a teď si vezmi ještě Číňany. Navíc i tuším říkali, že se chtějí zaměřovat na válku v Evropě. Stejně během té doby, než něco pořádného udělají, tu bude spousta lepších her.
 20. This's been one of the most discussed topics so far - infantry scopes. I'll try all my best to explain why and how to prove they're a problem. Why is it the problem? Some players have misunderstood the difference between purpose of infantry and recon. The main purpose of infantry is to attack (cap) and defend points whereas the main purpose of recon is to be the silent and sneaky one, he is meant to spot enemy vehicles and kill enemies without giving them clue where he is. And what am I trying to say? Some players play as infantry but they act as recon. And what gives them this chance? Scopes. There're a few reasons for this: They give you a distance advantage over your enemies. They're the main reason why players camp. (This is related to the reason above. "Why should I go to an objective and fight if I can kill enemies on the objective from afar?") How to prove they're the problem? I was thinking about this a lot and I got an idea. Reto-Moto has powerful tools that can display many game statistics. The whole idea lies in comparing the official server and the prototype server where the scopes are removed or atleast denied to add onto the weapons. And what should we compare? There're a few ideas of mine: Usage of the weapons that have/had scopes (in % or in numbers), Death caused by the weapons that have/had scopes (in % or in numbers), Players who camp with weapons that have/had scopes (in % or in numbers; This might be quite challenging, but if we make formula like, "Player must actively shoot from the radius of 50 m in which he stays at least for 1 minute", or something like that, it would be easy to record.), Players who play on the objectives on the server with/without scopes (in % or in numbers). These are the ideas that I came up with, there can be more of them of course. My predictions if these test will be realized: Less usage and death caused by weapons which used to have scopes, less campers and more players who plays on the objectives. I think this is the best way how to prove Reto-Moto they need to be removed. I've just wanted to point out this problem because it's one of the reasons why I don't play continuously anymore. It makes the whole game less funny and more upsetting. Don't be shy to correct me if I've said something wrong or incorrect.
 21. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Souhlasím s názorem výše, nepřidají. Co od nich čekáš, když za půl roku přidali jenom maskovací potahy na helmy, což byl absolutní výsměch. Nulová efektivita práce. Pro ně je priorita Rusko, když tam mají nejvíce hráčů. Zbytek hráčů jim je ukraden, včetně jejich zpětné vazby. Nyní už Reto-Moto jde jen o tom, aby jim tam tací sypali peníze do kasičky.
 22. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Tak to vás cení, narazit na někoho, jako jste vy, je prakticky téměr nemožné, většina ostatních hraje způsobem, který popisuješ. Jinak když už zmiňuješ KGB, tak ti prý byli hromadně zabanováni, poněvadž používali cheaty, hacky a bůhví co ještě. Zrovna nedávno jsem viděl na YouTube jedno video, kde hráč z Ruska využíval nejmenovaný program pro pokročilé nastavení ovladače grafické karty, které oficiální ovladač neumožňuje. Vlivem toho byl schopen snížit grafické nastavení na úplné minimum. Co tím myslí? Stromy zmizely, z keřů zůstaly jen větve a jejich listí se proměnilo na několik malých čtverců, zmizela tráva a obilí a to bych takto mohl pokračovat ještě dál. Poslal jsem to Reto-Moto, tak upřímně doufám, že s tím něco udělají.
 23. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Řekni mi, kam se ta hra za 7 let posunula? Nikam, naopak spíše vzad. Než si Reto-Moto uvědomí, že mají naslouchat těm správným, a ne sebestředně vymýšlet všelijaké blbosti a poté je přidávat, i když se o ně nikdo neprosil, tak hra bude úplně na dně. Osobně nerad hraji proti klanům, obzvlášť ve válce, myslím, že je pro to i pojem, tzv. „seal clubs“. To pak hra skončí během několika minut, poněvadž zabiji jednoho z nich, a během 30 vteřin jsem mrtev jako odplata. Předpokládám, že vy tací nejste. Jednoduše řečeno, už mi to za to nestojí. Když se podívám zpátky, tak mi to vzalo nějaký 500 hodin, abych měl všechny specializované třídy za Německo, včetně více pěšáků pro různé situace. Rád bych měl v takovémto stavu i ostatní frakce, poněvadž mám u nich po 1 až 2 charakterech, ale ten čas, který bych tomu musel věnovat, to ne. Nehledě toho, že již nejde koupit pěšáka a poté si ho změnit např. na pilota, teď musím zaplatit statisíce stříbrňáků. A to jsem si myslel, že se to s příchodem nového CEO změní k lepšímu. Tenkrát jsem koukal na stream, kde se ho sledující ptali na otázky, a názory ohledně problematiky měl dobré, avšak nejspíš nemá hlavní slovo nad hrou, jinak nevím, anebo to byl opět jejich PR trik, čemuž bych se ani moc nedivil.
 24. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Pokud se nemýlím, když daná služba nemá servery v Číně, tak ji nemůžeš jakožto občan využívat, samozřejmě to opadá, jestliže využíváš VPN. Takže je to maximálně dobré pro těch pár lidí, kteří se tam připojují skrze VPN. Ono vlastně těch serverů v poslední době odstranilo Reto-Moto více, co? Frankfurt nad Mohanem, pak tuším i Jižní Korea atd. Ono nesmím zapomínat, že nejsilnější hráčskou základnu mají v Rusku (lze poznat dle počtu serverů), takže proto jim je zřejmě nějakých pár lidí, které to tam z oblastí mimo Rusko připojuje, ukradeno a jejich problémy se servery raději zametou pod stůl. Stejně když si vzpomenu na český překlad hry, tak je to k smíchu. Absolutní nezájem z jejich strany ohledně pádů, shody přísudku s podmětem aj. Utrpení pro oči to číst.
 25. ChrisTaylor

  Diskuze - obecná

  Dnes jsem učinil zásadní rozhodnutí a hru jsem odinstaloval, už mě přestala bavit ignorance ze strany Reto-Moto. Když se na hru podívám, tak se za ty roky skoro vůbec nikam neposunula, spíše vzad, kdybych to měl říct přesněji. Důležité problémy, na které upozorňuje komunita, jsou ignorovány, ale naopak irelevantní výmysly jsou přidávány. A takto můžu pokračovat dál a dál, těch problémů je více než dost. Navíc ti, kteří pracují na oddělení PR, dělají, jak je vše v pořádku, z čehož je člověku ještě více špatně než z kvalit samotné hry. Ono hru jsem nehrál nějak často, spíše naopak, mám jen „pouhých“ cca 630 hodin. Vždy mě totiž hra chytila pořádně jen na několik týdnů a pak jsem měl většinou půlroční až roční přestávku. Nyní jen budu sledovat vývoj, zda se hra posunula ještě více vzad. Možná hru opět i někdy nainstaluji, abych viděl ten „postupný vývoj vpřed“.