C0R0NER

Members - Veterans
 • Content count

  153
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by C0R0NER

 1. Please remove the red crosshair from the onboard guns. This is not a sci-fi Planetside2. HnG deserves greater respect and historical accuracy.
 2. Muhehe to je přesně ono! Moji rodiče se učili ve škole německy, já rusky a moje děti anglicky. To je zkrátka na palici...
 3. Cože?! 29 let po bolševikovi a tady se pořád věří, že Československo bojovalo proti Německu? Ano, měli jsme spousty hrdinů, kteří bojovali v západních armádách, ale je třeba si uvědomit, že jejich státy nás předhodily v Mnichově Hitlerovi. Polsko, Anglie, Francie a ostatní zrádci, nám navíc vyhrožovali napadením!!! Mám několik otázek a možná byste mi pomohli s odpověďmi. 1) Kolik Čechoslováků (ne Rusínci a Ukrajinci) bojovalo na východě? 700? 2) Do které armády se dělali odvody z protektorátu během sedmi let jeho existence? Kolik obyvatelů protektorátu se hlásilo k německé národnosti? 3) Kolik zajatců z wehrmachtu se hlásilo k československé národnosti podle evidence NKVD? Kolik na západní frontě podle údajů spojenců? 4) Kolik divizí poslal na východní frontu Slovenský štát? Možná, že se nakonec dopídíme k zajímavým číslům. Ono totiž za mě to není o proněmeckém (během války) nebo prospojeneckém (po válce) postoji Čechoslováků ale o tom, že jsme opět zůstali sami PROTI VŠEM! Tohle je potřeba si pořádně uvědomit a ty sračky z Moskvy a ze západu neposlouchat! A už konečně přestat lézt komukoliv do prdele!!!
 4. C0R0NER

  Update 1.10,1.10.1 a 1.10.2 CHANGELOG

  --------------
 5. C0R0NER

  Německo - teamspeak

  Pokud hledáš někoho na hraní za německou frakci, stav se na náš teamspeak (adresa je v podpisu). Máme jedinou podmínku: měj sluchátka s mikrofonem a nastavením TS na "push to talk" (s nastavením pomůžeme). P. S. Na doložení árijského původu tady můžeš uveřejnit fotku sestry nebo přítelkyně v plavkách. Pokud chodíš ještě na základku, tak raději fotku maminky. Kdo nedodá, půjde automaticky na východní frontu. (fóreček)
 6. C0R0NER

  LAGY, TRHÁNÍ..apod.

  No já mám fps 100-144, ale někdy to laguje jako prase. Podezírám na piču udělanej síťovej kód hry, kdy mamrd z Kozostánu s hovno připojením je ve výhodě, protože na něho několikrát vystřelím bez účinku a najednou jsem mrtvej. Jak může hra v soubojích zvýhodňovat hráče s horším připojením? Když je na mapě hráčů s jednou čárkou u pingu víc, tak je ta hra prakticky nehratelná.
 7. C0R0NER

  Update 1.10,1.10.1 a 1.10.2 CHANGELOG

  Švejku, stav se někdy na pokec!
 8. C0R0NER

  Update '1.10 - Colmar Hamlet' Preview on Twitch!

  I repeat again and again: we need a ping filter, we can not play on the moscow server! The game skips animations during duels.
 9. C0R0NER

  Návrhy do hry

  Kluci, jak zablokuji ruskej server? Nejlépe všechny ruské servery:D
 10. C0R0NER

  Nominate Heroes & Generals for a Steam Award

  Maybe... When you return the possibility play this game half of the players - this is the German faction, You know? You repair the SQUAD and cancel the AR. Give the German generals reparation for the lost ribbon "victorious in the war" as a refund for underdog bonuses for the last year injustice and oppression.
 11. C0R0NER

  Letter from the CEO #2

  Exactly! Three years of work for the German faction and the result? In the past year it was a downright mockery direct to my investments over the years
 12. 71 ammo in magazine of smg, ptrd killed planes, etc... no, system autoresolve on RTS map is broken, for russians. Try to attack by the German AT´s and you will see. This is the problem and the reason the game is unbalanced. And the reason why most players left. And that was the goal of RETO MOTO. Mission accomplished.
 13. Earlier Germany won and started in Berlin. Changes the cities will not solve anything. The problem is that RETO MOTO are fans of Russian.
 14. Ok, jak chceš, ale potom si nestěžuj, že nerozumíš troubo. Tak nějak?
 15. C0R0NER

  WHALE STATUS

  Without big generals, there would be no front lines, no attacks, no defensive action. Do you know that a big German player will spend 2-4k of gold a month just for AT deployment?
 16. C0R0NER

  Alternatives for AR

  And would it be such a problem that the units would only return to their starting positions?
 17. C0R0NER

  Wars on GE side

  Previously (two years ago) the Germans won in a wars and the starting positions on the map were the same - in this will not be a problem. RETO must reduce the number of communications links in the Balkans and between France and Britain. Merge resources for the US and the SU faction + for the Germans double resources Let the players naturally play SU + US vs. GE Today now: SU vs US...... 21× conflicts GE vs US+SU.... 49× conflicts
 18. C0R0NER

  Pls. Remove free Deploy

  You absolutely do not understand what's going on. You buy something that does not work, and are you happy? This is a bad example of using the brain:P
 19. C0R0NER

  New vehicle paint jobs in 1.09

  Without a Soviet faction? Yes please!!!
 20. C0R0NER

  Pls. Remove free Deploy

  Three years of grind and can not use my units? What is it the logic? Are you from Russia?
 21. C0R0NER

  Pls. Remove free Deploy

  Thank you for freely deploying units. So far, I had to use only the gold because the German faction never did not receive WF bonus like the Russians and the Americans. I have no WF for a long time and am totally exhausted ... and disgusted