KapitanBatory

Members - Recruits
 • Content count

  12
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by KapitanBatory

 1. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  Szczęśliwego nowego roku!
 2. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  "Druga wojna to Niemcy, Rosja, USA , Anglia i Japonia". No nie, każda ze stron tego konfliktu była zbitkiem ludzi różnych narodowość. W armii Rzeszy walczyli co prawda głównie Niemcy, ale oprucz nich byli tam też Ukraińcy, Francuzi, Czesi, Duńczycy, Holendrzy, Bałtowie, Polacy i pare innych nacji. Anglicy ściągali na potęgę ludność z koloni i uciekinierów z państ podbitych już przez Niemców, a Amerykanie, cóż to naród imigrantów, nie licząc india, więc nie ma o czym gadać. Lecimy dalej ZSRR znowu wielonarodowościowy tygiel. Japończycy natomiast werbowali wielu Koreańczyków; kto oglądał "My way" wie, swoją drogą polecam, fajny film.
 3. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  Nie tyle przebijał co wypalał w pancerzu dziurę i ranił załogę rozżarzonymi odłamkami, a potwierdzeniem skuteczności naszego ura jest chodźby fakt, że sowieto tak się on spodobał, że postanowili zerżnąć nasze rozwiazania i tak powstał PTRD. A apstrahujac od tego Amelia tak z ciekawości, w którym roku ten twój dziadek próbował wstąpić do AK? Też oglądam i polecam, nawet lepszy niż Wołaszyński.
 4. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  Co do strat Niemieckich w 39 to obuje macie troche racji. Straty w ludziach były w stosunku do puźniejszych starć bardzo małe ok. 40 tyś zabitych i rannych. Co do sprzętu to nie wiem jak w lotnictwie, ale co do sił pancernych, których trzon, nie oszukujmy się stanowiły niezadobre PzI i II, to rodzimej produkcji URy i armatki 32mm wchodziły w nie jak w masło.
 5. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

 6. KapitanBatory

  Planes still ruin the game.

  In my opinion, a solution with lowering the prices of AA vehicles won't help us too much in the encounter with the planes. I'm in favor to nerf them. For example, make to planes have to back to the airfield for the supplies or just make them slower and less resistant for the damage.
 7. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  Czyli cały mój punkt widzenia w tych sprawach to jedna wielka propaganda złego polskiego rządu. To samo mogę powiedzieć o tym co ty tu wypisujesz. Do listów odniosę się tak, wielu żołnierzy albo przez cenzurę lub też z troski o swoich bliskich lub z checi zaimponowania innym świadomie ubarwiało swoje przeżycia. Pamiętników jak i zawartych w nich realacji jest tak wiele, że nie skupiał bym sie na kilku z nich, w których żołnierz mógł albo mógł coś pominać, albo ubarwić. Co do tej muzyki mój gust. Poza tym nie rozumiem jak można zagłuszać piekne odgłosy lasu i śpiew ptaków tak ponurą melodią. Nie pojmuję tego.
 8. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  Nie no sam podziwiam niemiecką armie z drugiej światowej za ich uzbrojenie i taktykę walki, czego na pewno nie można porównać do współczesnej bundeswehrze. Jedyne co mi się w nich nie podoba jest, że walczyli o zrealizowanie chorych wizji sławnego akwarelysty.
 9. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  AmeliaEarhart No to się rozgadałaś . Przyznaję bojowy charakter to ty masz po dziadku, że zawsze i z każdym się o wszystko sprzeczasz, a z resztą każdy kto siedzi tu dłużej to wie. Więc zrobię ci tą przyjemnosć i trochę pospieram sie z tobą. Dobra uwazasz, że twój dziadek nie ponosi odpowiedzialności za zbrodnie wojenne popełniane podczas wojny, ale przyznajesz, że walczył za III Rzeszę i co bił się gołymi pieściami, głodny i w dodatku w samej bieliźnie? No nie, a ktos mysiał mu i jego 12 milionom kolegów z wermahtu produkować i dostarczaś zaopatrzenie, aby oni mogli skupić sie na podboju świata dla swego Furhera. A kim byli ludzie, może kilku milionową rzeszą zmuszonych do niewolniczej pracy obywatelom podbitych krajów, których wyłapywano podczas łapanek lub poprostu jak w mojej wsi pakowano na ciężarówkę i prościusieńko do obozu pracy za nic. O tym że wielu niewróciło potem do domu nie muszę wspominać. Nie można też nie wspomnieć o masowych mordał na ludności cywilnej przeprowadzanych przez formowanych na terenach zdobytych przez wermacht einsatzgruppen przy asyście SS lub też przez sam Wemaht. Czy to że twój dziadek nawet jeśli nie uczestniczył bezposrednio w ludobójstwach, ale tylko umozliwił zbrodniażom zabijanie w imię własnej horej ideologi, nie podpada pod tak zwany współ udział? Czytajac twój post zastanawiam się za kogo ty tak właściwie się uważasz Polkę, Niemkę, Ślazaczkę czy kogo tam.
 10. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  Z Niemieckimi kolegami taa. Nie nazwałbym kolegami ludźmi, którzy usprawiedliwiając się horą ideologią z zimną krwią rozstrzelali lub zakatowali w obozach 6 milionów Polaków, w tym mojego dziadka, który zginą w obozie, a babcia sama musiała wykarmić piatkę dzieci i prowadzić gospodarstwo. Co do tego dlaczego Polacz wstępzwali do Wermahtu, to odpowiedź jest prosta, byli to ludzie bez pracy, którzy woleli już wziąść do ręki mauzera niż łopatę i pracować w nieludykich warunkach na robotach przymusowych. Jak już koniecynie chcesz walczyć z systemem to radziłbzm walczyć o coś innego, bo idąc w tym kierunku racyej nie znajdziesz sprzmierzeńców.
 11. KapitanBatory

  Offtopowe pogawędki

  AmeliaEarhart. Tysiące ludzi z Polski i wielu innych narodów przetoczyło się przez szeregi Wermahtu, ale pierwszy raz spotykam się by ktoś publicznie się chwalił przeszłością swojego dziadka w szeregach III Rzeszy. Dlatego trudno mi uwierzyć, że Polka jak sadzę mówi to czego powstydziłby się niejeden Niemiec.
 12. KapitanBatory

  BAUER chosen - Name for next update!

  brotherhood means cooperation, so update should add voice chat