Totsumoto

Members - Veterans
 • Content count

  372
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Totsumoto

 1. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Amelia, ja bym cię prosił o to, żebyś sie odniósł do tego: PS dzięki za notkę o hazardzie w szachach i zbyt dużej agresji u szachistów :lol: :lol: poprawiło mi to humor
 2. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Kaczyński twierdzi, że Unii nie będziemy opuszczać. I propsuje UE jako mocarstwo i postuluje stworzenie nowego "bardziej dopasowanego do potrzeb państw członkowskich" traktatu na miejsce traktatu lizbońskiego. https://www.wprost.pl/kraj/10012669/Kac ... aktat.html http://wpolityce.pl/polityka/298359-kac ... lonkowskie
 3. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Największym zagrożeniem dla Chińczyków są stany I co by nie było to ja wszystkie te wydarzenia w Europie interpretuje właśnie w kontekście przyszłej wojny USA vs Chiny. To całe ustawianie.. Głównie chodzi o to, żeby w Europie był spokój po tym jak Niemcy i Wlk Brytania dostaną co będą chcieli. USA nie chce walczyć na dwa fronty. Wg mnie to odbije się najbardziej niekorzystnie całym V4, Białorusi i kilku państw bałtyckich. Wg mnie to jest taka układanka przed układanką. Swoją drogą to chyba jednak zepnę się i uzyskam pozwolenie na broń i cos sobie kupie. W razie by banderowska hołota miała się szwędac po Polsce i dochodzic swoich "krzywd" a, że mamy państwo jakie mamy, to lepiej tuż przed wybuchem zamieszek zgłosic kradzież pistoletu, żeby żadnemu urzędnikowi nie przyszło mi go skonfiskować.
 4. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Z całym szacunkiem Mark Ragnos ale ten cytat J. Becka napawa mnie obrzydzeniem
 5. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Spoko ja kiedyś aktywnie działałem w Młodzieży Wszechpolskiej ale to było lata temu.. ale zdążyłem jeszcze poznać aktualnych szefów MW na Warszawę i Region Mazowiecki. No w sumie to były czasy jak oni dopiero wstępowali do organizacji. A spoko Soldek, źle cię zrozumiałem
 6. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Polski nacjonalizm jest bardziej 'pro' niż 'anty', nawet w trakcie drugiej wojny światowej polscy nacjonaliści oddawali życie ratując żydów (m.in. Jan Mosdorf - jeden z założycieli ONR i jeden z twórców polskiej myśli nacjonalistycznej). Także ja bym się nie obawiał o jakieś zbiorowe mordy, co innego samoobrona przed arabami i im podobnymi, którzy by stawarzali realne zagrożenie. W czasie pokoju wiadomo: postulowali istnienie getta ławkowego, większych praw dla Polaków itd. ale jak przyszło co do czego, to nie dorzynali innych grup, tylko po chrześcijańsku bronili i ratowali innych ludzi. Soldek ale chyba czym innym jest pikieta, a czym innym spotkanie struktur
 7. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Sam przeglądałem czarnoprochowce po pierwszym przejrzeniu opinii skłaniam się właśnie ku remingtonowi. Widziałem tez filmik Buraka i pewnie się zdecyduję na tego większego remingtona 1858. Jak kowboj Wolałbym współczesny pistolet ale póki nie mam własnego mieszkania to nawet nie próbuję wyrobić sobie pozwolenia.
 8. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Tak swoją drogą to amerykańskie wojsko zawitało do Polski. MON zrobił zrobił program 500+ dla członków obrony terytorialnej (potem się okaże, że to na co drugiego żołnierza ). Jak dla mnie do przyszłość Polski maluje się w bardzo ciemnych barwach. Zbyt dużej ilości ludzi zależy na pognębieniu Polski, za dużo Polaków chce iść na wojnę z Rosją, za mało ludzi jest temu przeciwna. Wg mnie to wszystko się dzieje w związku z tym, że jeszcze kilka lat temu mówiło się, że USA słabnie i teraz chcą pokazać Rosji, że cały czas są silni i na pstryknięcie palcami potrafią zrobić w Europie Środkowej rozp***ol, Rosja się ułoży z USA i nie będą musieli walczyć z Chinami na dwa fronty.
 9. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Nie myślałem o Tatarach. Bardziej o heretykach, którzy zafundowali nam Szwedzki Potop, czy żydach, których aktualne roszczenia mają bardzo dużo wspólnego z tym, że kiedyś nagminnie się u nas osiedlali. Wg mnie do upadku najbardziej doprowadziła demokracja (mieli wpływ na wysokość podatków, przez to nie mieliśmy wtedy wojska) a głównie zasada liberum veto (moim zdaniem przekleństwo dla Polski), sama demokracja doprowadziła również do upadku autorytetu króla i dalej już poszło. Co do wdzięczności, hmm wdzięczność z samego założenia nie jest egoistyczna, więc siłą rzeczy ludzie nigdy nie będą się nią nagminnie kierowali, niestety.
 10. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Bechemociarz. Tak, Pierwsza Rzeczpospolita była panstwem wielokulturowym, w pewnym okresie żydzi mieli u nas najlepsze warunki do bytowania na całym świecie, jak we Włoszech palono na stosach heretyków, a w Czechach czy Niemczech mordowano papistów u nas sobie wszyscy współżyli pokojowo i mieliśmy nawet magnatów heretyków i magnatów papistów. No i jeszcze w sumie to byliśmy pierwszą nowożytną demokracją. No i sama polityka podbojów polegała głównie na cywilizowaniu i polepszaniu stanu życia ludów podbitych, a nie uciskaniu. I teraz popatrz do czego to wszystko doprowadziło i ile uzyskaliśmy w ramach wdzięczności od każdej z tych wykluczanych grup społecznych czy religijnych.
 11. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Nikt tu nie obraża nikogo za posiadanie odmiennych poglądów. Amelia już wielokrotnie udowodnił, że jest trollem. Wpisuje tezy, prowokuje i czeka na reakcje, a nie potrafi wejść w polemikę czy odnieść się do argumentów. Tak swoja drogą to na stronie sadistic.pl było kiedyś kilku płatnych trollów, którzy przekonywali do przyjmowania imigrantów ( :lol: :lol: :lol: tak, na stronie, gdzie słowo ciapak używa się zamiennie z ze słowem g*wno :lol: ) Pamiętam, że jeden tam po pierwszym dniu nie dał rady psychicznie (widać niepotrzebnie czytał to co inni mu pisali) i przyznał się do bycia płatnym trollem, swoją drogą to tam mówił o tym, że trzeba walnąć sporą ilość postów dziennie (jakieś 100 albo 200), także nie jest to taki łatwy kawałek chleba, ani znowu tak dobrze płatny
 12. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  https://www.facebook.com/profile.php?id=100001244384444 Zupełnie z innej beczki, ważne:
 13. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  W sumie.. zresztą nic ciekawego tam nie ma. To jest ten profil wg mediów: https://www.facebook.com/profile.php?id ... 44&fref=ts
 14. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Peterdm +1 Solo ale służby nieraz tak działają, że napuszczają amatorów, którzy są przekonani, że robią coś z własnej woli. Czasami trzeba coś zrobić porządnie, a czasami tylko pokazać społeczeństwu, żeby zmieniło swój sposób patrzenia np. na terroryzm. Soldek oglądałem profil fb tego "bombera" i on udostępniał głównie Korwina itd., religijności tam nie było. Właściwie to nic poza udostępnionymi kilkoma artykułami anty imigranckimi. Mogę podesłać link do profilu na fb jakby ktoś chciał, oficjalnie to chyba nawet na forum nie można udostępniać czyichś danych.
 15. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  No nie wiem moja teoria jest taka: ktoś nieszczególnie mądry na górze był szkolony przez służby USA i od nich się dowiedział, że lepiej dopuścić lub sprowokować do kilku zamachów (a tu mamy modelowo: skrajna prawica i skrajna lewica jedno po drugim), żeby społeczeństwo zaakceptowało ustawę ograniczającą wolności obywatelskie taką jak np. Patriot Act. Ale był zbyt ułomny, żeby zauważyć pewne subtelne różnice pomiędzy naszym społeczeństwem, a amerykańskim. Z drugiej strony niby może to być KODowa opozycja, która wylęgła się z rozkazu eks służb i pieniędzy Sorosa. Wtedy by sprowokowali zagrożenie terrorystyczne, żeby np w ramach ustawy 1066 zacząć wprowadzać obcą ręką swoje porządki. No ale to byłoby grubymi nićmi szyte, bo było już tyle zamachów wcześniej w Europie i ciężko byłoby im ogłupić społeczeństwa zachodnie, nie mówiąc o społeczeństwie polskim, żeby ludzie uwierzyli w to, że takie coś jest pomocą dla Polski. Także, żeby tu wbić na mocy 1066 musieliby najpierw mocno wpłynąć na nasze społeczeństwo. Więc trochę ta druga teoria odpada. No w sumie mogą się przygotowywać, ogólnie zanosi się na to, że na ŚDM może być duża lipa. Zwłaszcza, że sam teren jest beznadziejny pod względem bezpieczeństwa na organizowanie imprez masowych a bp Dziwisz się uparł i koniec... Ale jeżeli mieliby ćwiczyć przed ŚDM to co oni konkretnie mieliby przetrenować?
 16. Totsumoto

  Update Devyatayev + dyskusja na temat updatu

  Dzięki popróbuje to jeszcze. Szkoda, że nie ma takiej opcji, że to na stałe się ulepsza.
 17. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Dokładnie, też to zauważam i to jest spory problem. No nie wiem, ogólnie dzień po dniu masz zamachy do jeszcze ktoś ostatnio porozsyłał maile do telewizji i było sporo ewakuacji. No i jeszcze ten podpułkownik kontrwywiadu wojskowego, który popełnił samobójstwo. To wszystko się wydarzyło w przeciągu kilku dni. To jest zbyt duże nagromadzenie rzeczy, żeby to był przypadek. W dodatku zamachy bombowe, ich wyłapywanie, ewentualna skuteczność, itd. nie zależą od przypadku. Masz dzień po dniu, dwie próby zamachów z dwóch skrajnych nurtów. No i służby co by o nich nie mówić potrafią działać bardzo dyskretnie. Czasami jeden odpowiedni człowiek potrafi nakręcić ludzi na zrobienie danej rzeczy w taki sposób, że oni się nawet nie domyślą po fakcie, że to właśnie dzięki niemu tego a tego dnia postanowili zrobić to i to.
 18. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Ostatnio było kilka "zamachów" na naszym polskim podwórku. Co o nich sądzicie? Z jednej strony praktycznie dzień po dniu zamachów dokonuje przedstawiciel "skrajnej" pro korwinistycznej prawicy, a z drugiej kilku anarchistów. Z jednej strony dużo osób łączy to z wprowadzeniem nowej ustawy do walki z terroryzmem i twierdzi, że to jest prowokacja służb ale po co? Przecież nikt nie protestuje. A wpływu na poglądy ludzi bynajmniej nie ma udaremniony zamach. Z drugiej mówi się, że to siły opozycyjne wobec pisu, żeby przyspieszyć wprowadzanie u nad demokracji ale.. też mi się w to nie chce za bardzo wierzyć.
 19. Totsumoto

  Update Devyatayev + dyskusja na temat updatu

  No i mój pierwszy dzień grania. W pierwszej bitwie bylem dowódcą drużyny i jakoś bez bólu zauważyłem, ze żeby wydać rozkaz trzeba kliknąć q +|pm. Do drugiej bitwy trafiłem jak nie było dowódcy i siłą rzeczy punktów za granie w drużynie. W trzeciej bitwie tłumaczyłem jakiemuś gefreiterowi, żeby na litość boską kliknął to j**ane q+lmb jak będzie na A3, typ co prawda czytał czat i potrafił nawet odpisywać ale już kliknięcie q i lewego przycisku myszki przerosło jego zdolności intelektualne (dosłownie), no i kupiłem w tych baretkach łącznie z pięć punktów drużyn ale cały czas nie wiem, gdzie można ją ulepszyć. Jak dla mnie to pierwsze wrażenia z tego udpatu są bardzo słabe.
 20. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Błąd? A czy przesłanie całej siły militarnej pod granice niemiecką i "otwarcie" i doprowadzenie do bezbronności, wschodniej części kraju, jak nazwiesz? (Chodzi o 8 lat po) A inwigilacje ugrupowań para militarnych i ich członków w tym ZSS, w którym notabene jestem, przez władze Po, jak nazwiesz? Bo ja to nazwę po prostu zdradą, a ludzi za to odpowiedzialni, powinni stanąć przed trybunałem stanu. Emm a co ma piernik do wiatraka? Równie dobrze mógłbyś napisać: "widziałeś jak Kwaśniewski tyle razy chodził schlany? To nie obrażaj Komorowskiego." Wiesz... ani jeden, ani drugi nie są, że tak to delikatnie ujmę "święci" (bardzo delikatnie to ująłem), także również twierdzenie, że Macierewicz popełnia rażące błędy na stanowisku MON nie oznacza, że będę propsował PO :lol: A Macierewicz bezsensownie rzuca się chociażby w sytuacji, w której rosyjskie bombowce (tak to były bombowce Sukhoie, a nie myśliwce) przelatywały koło amerykańskiego niszczyciela twierdził, że to jest atak również na Polskę... noszsz kur... on się zachowuje jakby miał klapki na oczach i tylko Rosja jest dla nas zagrożeniem i Ameryka nam na pewno za darmo w imię moralnej chęci obrony demokracji za darmo pomoże (tak jakby komukolwiek pomogli do tej pory). Nawet jakbyśmy w USA widzieli realnego partnera nie możemy tak się zachowywać jak Macierewicz. Johan, nie traktuj Amelii poważnie. On na to nie zasługuje i nie dał żadnego powodu, żeby tak go traktować. Napiszesz mu od serca co o nim myślisz to zaraz sobie w swoim upośledzonym umyśle zobrazuje "atakujo naziści i komuniści, niegodziwcy, trzeba się przed nimi bronic i bronic demokracji i unii europejskiej, bende miał co kolegom opowiadać, ze faszyzm w Polsce ciągle żywy". Przecież on nie potrafi wejść w jakąkolwiek polemikę na argumenty, unika wszystkich takich polemik i tylko pisze co tam ma do powiedzenia. Co najwyżej jak się pobieżnie rzuci okiem na to, co pisze można odnieść wrażenie, że jednak ma coś do powiedzenia ale jak sam pewnie zauważyłeś na tym wrażeniu się kończy. Najlepiej go ignorować albo zgłaszać jak jedzie za daleko ale nie trafisz do niego z logiką.
 21. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Solo no na pewno nie z Kukizem Mi się w sumie kojarzy z Sumlińskim trochę, trochę z Gadowskim (BTW dzięki za polecanie Gadowskiego, sporo posłuchałem, on ma naprawdę dużo mądrego do powiedzenia). BTW co do Macierewicza, to bardzo mi pasuje ten fragment ze służb specjalnych. Wulgaryzmy więc piszę, że 18+ i chowam w spojler. Rany, jak ja nie lubię Macierewicza. W sumie to on by jeszcze uszedł jako Minister w MSWiA ale MON???? To jest błąd. Co do Leppera to on naraził się WSI. Jeszcze za rządów PO to wyglądało tak, że budowa Stadionu Narodowego, autostrad itd. polegała na tym, że wybierano firmy służb, one zabierały lwią cześć pieniędzy i zatrudniały podwykonawców, podwykonawcy sami zatrudniali kolejnych podwykonawców, ostatecznie budowano to za ułamek kwoty przeznaczonej na inwestycję i ludzie się dziwili, że takie drogie, a tak źle zrobione. W dodatku było od groma firm służb, które wyłudzały vat na karuzelach podatkowych. Pamiętam jeszcze tamtą sprawę z Józefem Jędruchem. To również ciekawy sposób na zarabianie milionów.
 22. Totsumoto

  Jak celować do wrogich czogłów?

  Przecież masz jeszcze właz na górze, który jest łatwiejszy do spenetrowania -.-
 23. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Jeżeli chodzi o Atora, to on często popełnia błędy z wiedzy czy logiki w wyciąganiu wniosków, nie są one jakieś wielkie, ale dają o sobie znać. W dodatku często lekko manipuluje widzów. Dlatego jeżeli podchodzisz na poważnie do jego filmików i chcesz czerpać z nich wiedzę, to weryfikuj je. Dawno temu jak jeszcze nie wiedziałem, że ma jakieś "dramy" na jutubie to średnio mi się podobał, właśnie ze względu na błędy merytoryczne ale ostatnio jakoś wróciłem do tego kanału, ponieważ często wstawia długie filmiki i przyjemnie się go słucha, jak się czymś innym zajmuję to go sobie puszczam w tle. Buszując po internecie trafiłem na taki oto filmik: szczerze mówiąc nie wiem jak do tego podejść. Jakoś bardzo mocno bym się nie zdziwił, gdyby się okazało, że młodszy Morawiecki był protegowany przez służby za wiedzą Kaczyńskiego. No ale nie przedstawiają mocnych dowodów i ciężkie jest to do zweryfikowania. No i z jednej strony nie wyglądają na takich typowych szurów.. ale z drugiej strony to trochę wyglądają na takich szurów Nie wiem, naprawdę nie wiem co o tym sądzić. Kilka innych filmików z tego kanału:
 24. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  On zawsze się niestety w taki, trochę dobitny sposób wypowiada, na prelekcjach trochę mniej, ale w mediach zwłaszcza w tych, które krytykuje, to prezentuje pełnię swojego stylu.
 25. Totsumoto

  Offtopowe pogawędki

  Bardzo mądre słowa pana Grzegorza Brauna, polecam