Agar96

Members - Veterans
 • Content count

  121
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Agar96

 1. Agar96

  Changes to the Main Menu

  I definitely vote for this, because main menu looks a little bit boring for me. The same menu for years and nothing have changed. I know that there are more important things to do, but I think reworking the menu is next logical step. I would like to see my soldier in 3D with changing camo and equipment. There could be also live backround something like WW2 field base for each faction.
 2. Agar96

  Captured weapons is one thing but...

  I must fully agree with you. Captured weapons were a little bit controversial for community. Some people reacted positively and some negatively and only time will show us results of this update, but captured vehicles? I think with that we can remove factions and we can make blue vs red game. I think that RETO realy need money or I realy dont underestand these updates. They want to people buy more gold so they can buy other factions stuff, but that can completely ruin the core of this game. In this game there are definitely better weapons and vehicles and the worse one, but if you let people to buy everything it will only make this game pay to win.
 3. Agar96

  Waiting for the new development overview like

  Captured weapons will ruin this game completely. Why you have factions with unique weapons when you want to give them captured weapons. For example why US soldier should run with DT-29 ? It is nonsense this is not Battlefield 5.
 4. I have to confirm that I had all of these problems. My FPS fall from 80-90 to 40-50 since last update and RETO really don't care. Hit detection is madness yesterday I stabbed a guy with knife there was a sound even a blood spilled out but no damage and the guy just turned and killed me. And about the mines, when I run cross them realy fast, they explode, but dont damage me. I think that last update makes all of the common bugs even worse and somehow affect our FPS. So as ussualy working as intended.
 5. Agar96

  Broken Forum ?

  I have big problem with forum since today morning. It looks this awful. How to fix this ? https://ibb.co/TKzqsjd
 6. Agar96

  What will happen to stuff ''ON HOLD'' ?

  I personally think that heavy set works good(only my opinion) and I really don't want to see tanks with legs (infantry with armor plates). Heavy set is actualy only real protection against rising numbers of snipers sitting in forests. Armor plates were used mostly in WW1 and only Red Army were using them in WW2 as far I know. Just look how armor 2.0 works on tanks. I realy dont want to see Übersoldiers deflecting bullets. Masks looks weird like some hockey masks so no please. Different faces OK why not. And silenced weapons gives no sense. If you can kill by headshot hit you dont need silencers. If you want silenced weapon use SVT-40 that sounds exactly like silenced rifle. I have tried some some weapons on shooting range and trust me real rifle doesnt sound like SVT. And if RETO´s next move is to do some bug fixing I vote for it because there is too many bugs.
 7. Agar96

  WTF?!

  I think that baseball bat will become the least used weapon in game. Same damage as knife, unlocked on close combat ribbon 8, two equipment points and not very attractive at all. And ofcourse 50k credits is to much for reskined shovel.
 8. Agar96

  WTF?!

  When I saw an article about new close combat weapons I was really curious with what they will come. I was expecting bayonets for rifles, daggers used by SS, F-S fighting knife or even trench knives. Some soldiers even carried axes as their equipment instead of shovel. They have been using them for cutting wood for trenches and improvised shelters. But when I opened the game it was like baseball bat for everybody. So now we can add barbed wire on it and we can play Heroes&Generals - The Walking Dead edition.
 9. In Recon ribbon I would personally like to see shotguns in Tier 3.
 10. Agar96

  How reto needs to approach the problem of funding

  By my opinion if we talk about profit, why not to implement "gold" weapons only? I am not talking about some super MG´s SMG etc. but about weapons that can be interesting in some way maybe a little bit "OP" but not that much. For the begining I would start with interesting pistols available for each faction but for gold only ofcourse. For example the Browning HP, 9mm luger 13-round magazine capacity, 3HK if moded (modes purchsed with gold only ofcource) but still only 2 equipment points. Many other games implement this system of gold equipment and people goes for it. As I said I would start with pistols there is a many of them used during WW2 often by more factions (countries). People pay for diference. Having a special camo is one thing but having a special new weapon is totaly different thing. Sorry for not perfect english it is not my native language.
 11. Agar96

  Klub občasných hráčů ---

  Tak pár konstatování po necelém týdnu hraní. Bipody jsou hezká vychytávka, ale málo kdy se mi podařilo plně využít jejich potenciál. Hra se vyvíjí příliš rychle na to aby se člověk snažil držet nějakou pozici s kulometem na bipodu. Nové tankové bitvy jsem nezkoušel nějak mě to neláká. Protitankové zbraně jsou trochu zvláštní. Na novou protitankovou pušku M18 ještě šetřím zkušenosti, ale zatím jsem neviděl, že by ji někdo používal tak nevím. Rusákům nezávidím protože 300k za poloautomatickou AT pušku je fakt blbej vtip Německé protitankové pušky jsou využívány téměř vždy proti pěchotě a proti tankům se všichni stále drží Panzerschrecku. A co mě ale velmi zklamalo je válka, to že za den proběhnou klidně dvě války a za německou stranu hraje asi 70% hráčů hru likviduje. Tenhle problém je zde už roky a jak vidím, stále to nikdo nevyřešil. A bohužel hra s velkým potenciálem ho stále velmi úspěšně pohřbívá a co jsem už viděl, tak se objevují nové hry velmi podobné Heroesu. Bojím se aby jednoho dne jen neoznámili že to krachlo a budeme mít po ptákách.
 12. Agar96

  Punkt Ataku

  Sorry guys but this is czech forum you are on wrong place.
 13. Agar96

  Klub občasných hráčů ---

  Tak jsem po téměř půl roce koukal na novinky a changelogy a jdu si hru nainstalovat abych vyzkoušel ty novinky. Pokud tu ještě někdo hraje rád bych se dozvěděl víc o vašich poznatcích. Jaké jsou ty bitvy kde bojují čistě jen tanky ? Co nové anti-tank zbraně? Jsou bipody použitelné a nepřineslo to akorát víc kamperů ? A hlavně dá se to ještě hrát ? Předem děkuji pokud se rozhodne někdo reagovat a rozptýlí mé obavy o mrtvosti tohoto fóra
 14. Agar96

  Diskuze - obecná

  To zní velice dobře, hlavně by to vypadalo lépe než když teď půl týmu běhá s kulometem a druhá půlka s útočnou puškou nebo když je v týmu 8 sniperů či tankistů. A cosi jako sub-clasy tu existovalo na počátku hry kdy se nekupovali vojáci jako teď ale dal se koupit ostrostřelec co měl pušku s optikou, kulometčík s kulometem AT voják s bazookou a pistolí atd. ale to už je dávno. A u sub-class bych rád viděl i něco jako specifické dovednosti (ne odznaky jako teď), kdy rifleman by měl stabilní mušku a dobře by zvládal zpětný ráz u pušky, ale když by kupříkladu sebral samopal tak by nebyl tak přesný a hůře by zvládal plně automatickou palbu. Dalo by se předpokládat, že když seberete zbraň, na kterou nejste trénováni, tak s ní nebudete tak dobří a přesní ale to je jen můj názor.
 15. Agar96

  Diskuze - obecná

  Těmi limity myslíš že by si například každý pěšák nemohl vzít optiku na zbraň nebo jaké limity myslíš ?
 16. Agar96

  Diskuze - obecná

  Mě přijde že s celým armor updatem si RETO jaksi neví rady. Před armor 2.0 nebylo zapotřebí tolik granátů či raket ke zničení tanku či jiného vozidla a všichni si stěžovaly, že zničit tank je snadné. Po updatu se tanky staly skoro nezničitelné a teď nikdo neví co s tím a tak se to bude různě upravovat, modifikovat a všechno se to pokusí zachránit tím že přidají nové protitankové zbraně. Z mého pohledu jsou nové zbraně skoro zbytečné. Co se týče poškození M9A1 bazooka je snad jen o maličko lepší než M1A1 ovšem zato mi M9A1 přijde nepřesnější. Panzerbüchse 39 je takovej blbej vtip stojí to skoro 300 000 kreditů a je to jen horší verze PTRD-41, spíš to lidi používaj na letadla případně na pěchotu. Ampulomet 1941 je kapitola sama pro sebe nevím proč to SSSR straně dělají.Dostanou zbraň která ani není používána tak jak byla ve skutečnosti navržena a dělá snad to samé poškození jako M1A1 bazooka. A navíc je komické vidět vojáky jak běhají s tou velkou rourou s nožičkama, kdy vypadají jak ze sci-fi střílečky Serious Sam. A hlavně stále nemáme možnost pořídit si do protitankových zbraní různé typy munice. HE proti neobrněným a lehce pancéřovaným vozidlům a různé druhy HEAT munice proti obrněným cílům.
 17. I dont like M9A1 bazooka I tried it and I have to say it is nothing special. Sights are weird and they dont work realy well. For example if you set your sights to 150 meters and aim on tank that is about 160 to 170 meters far you will probably miss because rocket trajectory is weird by my opinion. Reloading speed is almost same as for M1A1 bazooka and only one ammo pouch is joke. I hit Pz III four times and my bazooka was empty and tank was still functional. Sights can be set up to 500 metres but i tried it on 250 metres and I have to say hitting tank on this distance is coincidence. And trying to hit moving tank with M9A1 is madness, because these ´´special´´ rockets have weird trajectory and slow speed.
 18. Agar96

  Diskuze - obecná

  Update stojí za vyliž pr..l😣 totálně rozhodily taktickou mapu takže američané nazačínají v anglii atd. A zatím jsem zkusil tu novou M9A1 bazooku a musim říct že je to tragédie. Mířidla nic moc, na náměr se moc spoléhat nedá , pokud nastavíte 100 metrů a tank je 115 metrů tak se netrefíte, lze si v vzít max 4 rakety bez odznaku víc munice si nejde vzít což je stupidní když k M1A1 jde 7 raket bez odznaku. A zase změnili poškozování vozidel tak to aby se v tom pes vyznal.
 19. Agar96

  Diskuze - obecná

  Padají servery něco si přejte
 20. Agar96

  Existuje tu este niekdo??

  Vývojáři od RETO kašlou na to co chce komunita, sem tam si vyslechnou že něco není vybalancované a ještě víc to pohnojí jak je zde dobrým zvykem. To že za peníze jde ve hře všechno, tedy již výše zmiňovaný systém pay to win, je opravdu smutné. Když začínali tak mám pocit, že tvrdily že nebudou používat již zavedené herní enginy, ale že se budou snažit si vše vytvořit sami a že povedou hru jinak a taky je to vidět. Fyzika hry mi po armor 2.0 přijde podobná jako u starších her GTA. Nezřídka kdy najedu kolem na nějaký kámen nebo vyvýšeninu a rázem si hraju na kaskadéra létajícího 50 metrů do výšky. Nebo opačný příklad kdy malá kamenná zídka, která mi překáží na každé mapě, zastaví i tank Tiger. Nedodělané a nevyvážené zbraně, totální nezájem o rozvoj potenciálu vojáků jako jsou průzkumníci nebo výsadkáři, bugy kam se člověk podívá, hra plná rusáků co jim sypou prachy do hry a mnoho dalšího co tuto hru pomalu ale jistě pohřbí. Nejlepší to bylo v roce 2014 kdy bylo vše na začátku o mnoho zábavnější a nezkažené.
 21. Agar96

  Existuje tu este niekdo??

  Pár nás tu ještě zbylo, ale není to žádná sláva. S přibývajícími updaty se to tu celkem vylidnilo.
 22. Agar96

  Diskuze - obecná

  No problém je i v tom že za tankistu či snipera teď hraje daleko víc lidí. Co udělaly ty slevy na vojáky vybavení atd. tak v bitvách běhá hromada lidí s nejnižšími hodnostmi a hraje za tankisty a snipery nebo spíš plýtvají zdroji a proto jiný bitvy než s pěchotou nejsou. A generálové si tuto skutečnost uvědomují a tak nasazují čím dál tím méně tankových a jiných útočných týmů a posílají většinou jen pěchotu. S některými hráči sem na to vedl diskuzi a vidí to stejně oni sami taky tanky nasazovat nechtějí a není se co divit když má nepřítel těžký tanky a nějaká lama se tam promenáduje kupříkladu v M2A2 a dokola se nechá likvidovat a plýtvá tanky které není úplně jednoduché nasadit. Takže jejich přínos je nula vy přijdete o tým tankistů a proto teď nic moc není.
 23. Agar96

  Diskuze - obecná

  Jagdpanther je bestie například Hellcat proti němu nemá absolutně šanci tři rány a bylo po mě a ten jeho sklopenej pancíř poskytuje dobrou ochranu.
 24. Agar96

  Diskuze - obecná

  M1/M2 je takové neoficiální označení v poli upravených karabin. Během jara roku 1945 bylo na frontě spousta karabin M1 ale do výroby se zaváděla M2 a protože nebylo možné stáhnout statisíce těchto pušek k jejich předělání, tak se začaly vyrábět kity které sloužily k polnímu předělání na plně automatickou verzi. Nicméně tyto upravené M1 neměly některé kosmetické prvky kterými se vyznačovala M2, kupříkladu držák bajonetu a ještě jsem se dočetl cosi o zásobníkové pojistce a čistá M1 neměla mít záchyt závěru v zadní poloze. Po válce byly samozřejmě téměř všechny karabiny staženy do zbrojovky a upraveny na plnohodnotné M2 ovšem ty co byly upravené v poli lze neoficiálné označit za M1/M2. Proto jsou dnes neupravené M1 karabiny celkem ceněné na trhu, protože na nich nebyly provedeny poválečné úpravy. A ten zpětný ráz se prý dal zvládnout tréninkem a v přikrčené poloze protože náboj byl nižšího výkonu.
 25. Agar96

  Diskuze - obecná

  Jen k té karabině 1000+ RPM rozhodně neměla ovšem pokud se dá věřit poměrně dlouhému článku na anglické Wikipedii tak karabiny typu M1 s přepínačem single/auto měly kadenci 750 ran za minutu. Ke konci článku je odstavec popisující že verze M2 měla kadenci 850 až 900 ran za minutu a stejné hodnoty uvádí se uvádí i na forum.valka.cz i když u těchto hodnot si myslím že někdo lehce přeháněl ale jde jen o můj názor. A kvůli větší jistotě sem trochu pátral, a bůh ochraňuj YouTube ,našel jsem instruktážní video z roku 1945, kde je na začátku řečeno že M2 je vylepšením standardní karabiny M1 kdy byl přidán volič palby umožňující kadenci 750-775 ran za minutu. Přidávám odkaz: Já osobně mám karabinu namodovanou na 802 ran za minutu a to bohatě stačí větší kadence je jen plýtvání municí a zhoršuje se tím podstatně stabilita a přesnost. A poznámka na závěr, ke konci videa je porovnán samopal Typ 100 s karabinou M2 a je zde řečeno že Typ 100 má kadenci něco přes 1000 ran za minutu, takže je možné že tato hodnota byla mylně přiřazena karabině M2