Aracz

Members - Veterans
 • Content count

  1,327
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

129 Good

2 Followers

About Aracz

 • Rank
  Major

Faction & Soldier

 • Faction
  United States
 • Soldier
  All types

Recent Profile Visitors

1,076 profile views
 1. Offtopowe pogawędki

  Mnie za to nie interesują spekulacje, tylko faktyczne wyniki. Nie ma co rozprawiać nad czymś, co i tak nigdy się nie wydarzy. Nie ma to żadnego sensu, bo ani nie ma konkretnego celu, ani nie da się przedstawić racjonalnych wyników. Rozumiem, gdyby dało się wyprowadzić z tego jeszcze coś zabawnego, albo zrobić z i tak wymyślonym wynikiem coś innego, niż powiedzenie "hahaha, widzisz, miałbym/miałabym rację, gdyby tak było!".
 2. AXES

  Only if you took it to battlefield. In most cases, soldier would left every piece of equipment which is useless in combat in camp. And even if soldier had to took hachet to the battlefield, it wasn't easy accesable - firstly, you would take bayonet or field knife. Example of how US soldiers carried hatchets - you can see M1910 hachet handle in backpack of soldier on the right side.
 3. AXES

  Every army nad axe/hachet included as part od regular equipment for second line, scouts and engineer units, sometimes for others. Soldiers need tools to gather wood for campfires. But axes and hatchets were used only as tools, not as equipment to breach into house or to kill someone.
 4. Niemcy "przeszli" H&G

  Podobno część klanów ze strony US przeszło do SU i grają jako sowieci ber rozstawiania jednostek na mapie. To plotki Fakt jest taki, że część generałów dokonała "bojkotu". Zaleta tego może być taka, że będą mniejsze kolejki w rozstawiani po stronie US, jeśli ktoś ma siłę podglądać swoje ATeki 24 na dobę
 5. Offtopowe pogawędki

  Nie zabierze. Gracze, którzy oczekują HLL, PS i Enlisted chcą gry o Drugiej Wojnie Światowej. BF 5 to będzie kolejny BF. Nie gra o Drugiej Wojnie, a stylizowana na Drugą Wojnę. Na rynku gier drugowojennych nie zamiesza, nie wpłynie nawet na H&G, bo w końcu H&G jest darmowe (przy BF 1 też wszyscy zwiastowali upadek H&G, a zmiany w playerbasie z powodu premiery tej gry nie było). W BFa będą grali fani BFa, a entuzjaści HLLów, PSów i Enlisted to nawet, jeśli w niego zagrają, to nie porzucą miłości do swoiszych tytułów.
 6. Porady/pomoc

  Kiedyś był "First Blood", razem z odznaką na +15% wytrzymałości. O ile mechanika oddziałów nie została tam wyjaśniona, to przedstawiono tam przynajmniej kilka mechanik trybu FPS. Wywalili to dlatego, że na mapie było zbyt wiele błędów, a szkoda. Weteran sobie exploatował i miał zabawę, a nowy gracz nawet nie wiedział, jak to zbłędzić i przynajmniej czegokolwiek się dowiadywał o grze. Podobno kiedyś ma wrócić poprawiona i rozbudowana wersja, ale prawdopodobnie nie w najbliższym czasie.
 7. Offtopowe pogawędki

  Co do gier strategicznych - kojarzysz grę "Reversi"? Też gra planszowa, zasady wydają się prostsze, niż w szachach, ale też wymaga sporo myślenia. Szczególnie, gdy przeciwnik rozumie zasady. Tak poza tym, gram sporo w RPG na styl stołowy (zazwyczaj przy pomocy teamspeka, ale można poczuć się prawie jak na sesji RPG w piwnicy ) i trochę zabawy w cRPG i MMO. Oczywiście, okazjonalnie FPSy się zdarzają, jak podczas tej wspólnej gry, na którą nie zwróciłem uwagi. Co do państw, w których byłem - Czechy, Słowacja, Austria, Węgry, Słowenia, Chorwacja, Bośnia i Hercegowina oraz Republika Serbska. Z tym, że to pół, to trochę przesadziłem, ale musiałem zrobić coś, żeby rzuciło się w oczy
 8. Offtopowe pogawędki

  Zmieniłem gatunek gier na spokojniejszy, podciągnąłem się w nauce i ostatnio nawet odwiedziłem pół Europy południowo-wschodniej W grze będę się pojawiał co jakiś czas, gram ze znajomym, który bardzo lubi H&G więc jak mnie zgarnie, to gramy. Grę w klanie raczej sobie daruję, chociaż raz na jakiś czas może wejdę na TSa US Army. Jeśli ktoś potrzebuje tych moich 300 respów więcej na mapie to niech da znać, bo nie chcę tego rzucać losowo. Forum sobie oglądam w wolnym czasie, jak będę miał coś do powiedzenia, to będę pisał Dzięki, że pasz c: PS: co do jakichś powiązań, to nawet nie wiek, o co chodzi i nie chcę się w to wtrącać
 9. Offtopowe pogawędki

  Też nie podobały mi się takie ruchy myszką u youtuberów, dopóki sam nie zacząłem się na nich czasami łapać ^^ Zwyczajnie wyćwiczenie Ale zazdroszczę opanowania i myszki. Albo jakaś dynamiczna zmiana czułości/DPI, albo na prawdę perfekcja w jej kontroli, bo robienie na przemian nadzwyczaj szybkich i wolnych, precyzyjnych ruchów to już jest coś
 10. Offtopowe pogawędki

  Niby nicki się zmieniają, ale na polskim forum zawsze po staremu
 11. Offtopowe pogawędki

  Zacytuję słowa klucze, które powiedzieli "Chronić granice Rzeszy", "Chronić naszych ludzi". W ogóle mówią to tak, jakby to Sowieci złamali pakt o nieagresji, a nie odwrotnie. Atak na ZSRR to była wojna ofensywna ze strony Niemiec. Jeśli ci panowie dołączyli do Wehrmachtu by chronić świat przed bolszewizmem, gdy Niemcy zaczęli przegrywać na froncie wschodnim, to szacunek (chociaż mówią o marszach przez Holandię). Ale w 1939 naziści nie walczyli z komunizmem, tylko nawet pomagali go rozszerzać Już nie mówiąc o tym, że podbijanie Francji by chronić ją przed Stalinem to już typowa propagandowa paplanina, by się usprawiedliwić Zresztą, dużo tutaj tej stronniczości. Wypowiadanie wojny Holanadi jest fuj, ale zaatakowanie jej bez słowa już jest w porządku? Jawna stronniczość, ale nie ma co się dziwić, bo tego, czego się wstydzą, nie będą ujawniać. W końcu, wtedy nie będzie można z nich na rzecz nagrania zrobić dumnych ludzi.
 12. Tanks too OVERPOWERED

  Have you ever read my whole post?
 13. Tanks too OVERPOWERED

  It's not true. No matter how good tanker you are, there always will be this one guy in motorcycle, who will search for you and destroy your tank with AT weapons, no matter how much time will he need. And I'm telling this as AT-Rambo and AT OP-38 Pancake pilot, not as a tanker. Sometimes, I'm joining ongoing battles, and can see on scorerboard players who are doing 40 kills without death by camping on their favourite spot with tanks, just to kill them dying maybe one or two times. It's low price for letting my team win. And if I would be in this battle from beginning, this tank would do nothing. And don't tell about sneaking. You can sneak to camping noob-tank, but good tank driver will always do something for his team, like fighting with enemy tanks. When you are fighting with other tanks, you can't avoid AT rambo, and even if you have someone on infantry who is protecting you... TTK to destroy tank with H3 is lower than to kill heavy set user with SMG/SA rifle/BA rifle (And STG for Wehrmacht). And this I'm telling as a tank destroyer driver. I'm fighting fair with enemy tanks, without even shooting at hostile infantry, just to be killed by unfair AT weapon. Game is messed up, because tanks are OP when there is noone who want to became AT rambo, and they became UP when there is even one guy who want to be AT rambo. But in actual state, we can't demand to buff or nerf tank or AT weapon, we have to balance them. And not only AT vs Tanks, but also Tanks vs Tanks and Tanks vs Infantry. In my opinion, first step is to lower damage of AT weapons, while decreasing accuracy of tanks, to make long-range caping harder. But then, balancing tank-to-tank is needed, because tanks which need to aim to weakspots would be destroyed in term of gameplay.
 14. Usunęli, bo nie było środków na prowadzenie drugiego, tak skomplikowanego projektu
 15. Offtopowe pogawędki

  Jakby na to nie patrzeć, kompromis jest obustronny